Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Agregat czy prąd tymczasowy na budowę

Recommended Posts

Planuję budowę budynku gospodarczego na działce, która jest oddalona od mojego domu tak więc nie ma opcji podciągnięcia prądu z domu. Lepszy będzie agregat czy moze jednak prąd budowlany? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jak długo chcesz się budować, jak np 6-8mc to się nie opłaca, ale jak powyżej to tylko agregat, taki 2,5KW spokojnie wystarcza i nie biez agregatu na siłę, tylko same gniazda 230V. W ten czas masz 2500W na gniazdku a przy sile gniazdo ma 830W tylko.

Ogólnie w przypadku siły (3 fazy) gniazdko jest w tedy z jednej fazy czyli 1/3 podanej mocy. Dla tego lepiej kupić taki który ma tylko 2 gniazda 230V, masz pełną moc na gniazdku lub po połowie na dwóch. Teraz nie ma urządzeń na siłę, betoniarki, piły itp wszystko jest na 230V a agregaty na siłę są tańsze bo nie schodzą.

Zerknij sobie na agregaty prądotwórcze w Leroy Merlin. 

Możesz tam w dobrej cenie kupić sprzęt Hagena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli już jesteśmy w temacie prądu, to może Was zainteresować taka propozycja, jak  Mój Prąd 4.0. Myślę, że taka propozycja może zainteresować wiele osób, bo jest to program, dzięki któremu można otrzymać dotację, a o szczegółach przeczytacie sobie na pewno na stronie https://www.forum-fronius.pl/program-moj-prad-4-0-zasady-warunki-dotacji/ . Polecam zerknąć. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepszą opcją jest przyłącze tymczasowe i prąd budowlany. Takie przyłącze można potem przekształcić w przyłącze stałe. A prąd w taryfach budowlanych wyjdzie taniej niż korzystanie z agregatu. Podpytaj o możliwość zakupu prądu w takiej taryfie w E.ON. Tutaj https://eon.pl/  masz namiary na nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×