Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
farrzecz

Odchwaszczanie

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o informację. Pierwszy raz nie będę zbierał słomy, zostanie pocięta. Chcę wyplenić chwasty roundupem. Mam obawy czy przez słomę efekt nie będzie osłabiony. Co o tym sądzą doświadczeni rolnicy?: Później chcę zasiać pszenżyto. Jaki czas powinien upłynąć od momentu odchwaszczania a siewem?

 

Dziękuje za informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z tego, że jest założony wątek o odchwaszczaniu, co prawda nieco z innym pytaniem, ale chciałabym dowiedzieć się o jakąś sprawdzoną metodę odchwaszczania rzepaku. Sprawdzam różne fora , ostatnio natknęłam się na środek o nazwie Clearfield. Opinie są dość dobre, technologia wydaje się być naprawdę w porządku, więcej informacji zasięgnęłam na stronie http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/bezpieczne_stosowanie/bezpieczne_stosowanie_1.html Ale pytam jeszcze o osobiste doświadczenia z tym środkiem. Jeśli ktoś posiada, proszę o szczerą opinię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo przyoraj słomę (z dodatkiem azotu) i poczekaj aż wzejdą chwasty i oprysk. Albo rozrzuć w miarę równomiernie słomę na polu, poczekaj aż przerosną ją chwasty i oprysk. Z Glifosatem uważaj. Teoretycznie jest nieszkodliwy (rozklada się na "H", "C"...itd), jeśli jednak stosujesz go rokrocznie i w zbyt dużych dawkach możesz mieć problem ze wschodami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem roundup to już ostateczność. Lepiej na chwasty moim zdaniem jesienią dać Boxera. U mnie po nim nie było większych problemów na wiosnę z chwastami. A jak nie udało się zrobić oprysku jesienią to Axial 50 na miotłę, owies głuchy i wyczyńca + Lintur na dwuliścienne robią swoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×