Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
farrzecz

Odchwaszczanie

Recommended Posts

Witam,

Proszę o informację. Pierwszy raz nie będę zbierał słomy, zostanie pocięta. Chcę wyplenić chwasty roundupem. Mam obawy czy przez słomę efekt nie będzie osłabiony. Co o tym sądzą doświadczeni rolnicy?: Później chcę zasiać pszenżyto. Jaki czas powinien upłynąć od momentu odchwaszczania a siewem?

Dziękuje za informacje.

Korzystając z tego, że jest założony wątek o odchwaszczaniu, co prawda nieco z innym pytaniem, ale chciałabym dowiedzieć się o jakąś sprawdzoną metodę odchwaszczania rzepaku. Sprawdzam różne fora , ostatnio natknęłam się na środek o nazwie Clearfield. Opinie są dość dobre, technologia wydaje się być naprawdę w porządku, więcej informacji zasięgnęłam na stronie http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/bezpieczne_stosowanie/bezpieczne_stosowanie_1.html Ale pytam jeszcze o osobiste doświadczenia z tym środkiem. Jeśli ktoś posiada, proszę o szczerą opinię.

Albo przyoraj słomę (z dodatkiem azotu) i poczekaj aż wzejdą chwasty i oprysk. Albo rozrzuć w miarę równomiernie słomę na polu, poczekaj aż przerosną ją chwasty i oprysk. Z Glifosatem uważaj. Teoretycznie jest nieszkodliwy (rozklada się na "H", "C"...itd), jeśli jednak stosujesz go rokrocznie i w zbyt dużych dawkach możesz mieć problem ze wschodami.

Moim zdaniem roundup to już ostateczność. Lepiej na chwasty moim zdaniem jesienią dać Boxera. U mnie po nim nie było większych problemów na wiosnę z chwastami. A jak nie udało się zrobić oprysku jesienią to Axial 50 na miotłę, owies głuchy i wyczyńca + Lintur na dwuliścienne robią swoje.