Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Wybór najlepszego sposobu ogrzewania domu

Recommended Posts

Siemka. Jestem na wczesnym etapie budowy domu, 120m  powierzchni użytkowej dom z "miękkim stropem" parterowy. Zastanawiam się nad sposobem ogrzewania. Byłem zdecydowany na powietrzna pompę ciepła ale coraz częściej słyszę o matach na prąd i ogólnie o ogrzewaniu elektrycznym. W co radzicie utopić pieniądze? Co będzie miało najlepszy stosunek efektywności do kosztów założenia i eksploatacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie 92m2, będziemy robić maty. Koszt 14k jeśli w suficie, 22k w podłodze. Do tego fotowoltaika za 25k (już po zwrocie dopłaty 5k i odliczeniu podatku). Suma 39-47k. Wariant z pompą wyszedłby ok. 40k (pompa + rozprowadzenie ciepła). Koszty podobne, tylko prąd za darmo, sterowanie każdego pomieszczenia osobno z telefonu, brak maszynerii która się psuje, nic nie zajmuje miejsca.

Jak dla mnie ogrzewanie matami wygrywa.

Daję namiar na firmę instalatorską: https://www.samurio.pl/ Skontaktuj się, powinni zrobić Ci odpowiednie wyliczenia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im bardziej energooszczędne ogrzewanie tym lepiej. Teraz budując dom warto na to zwracać uwagę. Zamawiając gotowe projekty domów jednorodzinnych od Archon+ możesz także dokupić projekt ogrzewania, na przykład pompą ciepła. Ja postawiłabym właśnie na pompę wraz z ogrzewaniem podłogowym. Ekologiczne i energooszczędne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto przeprowadzić audyt energetyczny domu, aby określić jego zapotrzebowanie na ciepło. Jeśli Twój dom jest dobrze izolowany i ma niskie zapotrzebowanie energetyczne, to powietrzna pompa ciepła może być bardziej efektywnym i ekologicznym rozwiązaniem niż tradycyjne ogrzewanie. Jednakże wybór powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i warunków budynku, dlatego zawsze warto skonsultować się z ekspertem ds. energetyki przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli do ogrzewania domu wykorzystujesz fotowoltaikę, to nie trzeba nadwyżki wyprodukowanego prądu oddawać do sieci. Nie każdy wie, że energię można magazynować. W tym celu można zainwestować w magazyn energii. W razie awarii sieci, cały czas można mieć dostęp do prądu, więc korzyści są większe. Bardzo dobrze ten temat opisano tutaj https://eon.pl/dla-domu/portal-o-odnawialnych-zrodlach-energii/energia-ze-slonca/magazyn-energii .
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresowanym tematem mogę polecić sprawdzić stronę https://www.biomasapartner.pl/c/pellet-drzewny,104 , na której znajdziecie ofertę firmy Biomasa Partner Group, która w ofercie posiada certyfikowany pellet drzewny, pellet ze słomy i wiele więcej. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszystkie informacje znajdziecie na stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze jest wybrać takie ogrzewanie, które zapewni nam stabilność w momencie kiedy ceny energii i ciepła cały czas rosną. Dobrym wyborem okazuje się być pompa ciepła powietrze to nowoczesne źródło ciepła, które zapewni stabilną przyszłość i przewidywalność w wysokości opłat za media. Dlatego bardzo szybko się zwróci, to również wybór czystego powietrza w samym domu oraz w najbliższej okolicy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednym z kluczowych aspektów optymalizacji COP pomp ciepła jest odpowiedni dobór urządzenia do potrzeb użytkownika. Jak podkreślono w źródle https://www.dzienniknowy.pl/publikacje/21956,optymalizacja-cop-pomp-ciepła-w-celu-zwiększenia-ich-wydajnosci-energetycznej wybór pompy o odpowiedniej mocy i wydajności jest niezbędny dla zapewnienia efektywnej pracy systemu. Optymalne dopasowanie pozwala na zmniejszenie strat energii i zwiększenie ogólnej wydajności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×