Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
kozik91

Gęsi.

Recommended Posts

jest to też przede wszystkim zdrowe mięso. Ostatnio mówili w tv, że jest zdrowsze niż kurczaki czy wieprzowina. I ludzie coraz to bardziej przekonują się do gęsi. Mam obecnie perliczki też potrafią narobić hałas ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że hodowla gęsi pożyteczną i fajną sprawą jest.

Mas Panie i jajo choć dopiero od 10 miesionca i miensko niezgorse, a i pirza Panie naskubies i to aze 3 raza w roku -- bedzie jakie 30 dkg. Całe stado wymienias se Pan co 3 lata. Gonsiory  nie so pazerne, starca im 3-4 panny. Te starse kryjo nawet pińć Panie. Trza tez wiedzieć co utsymuje sie je w grupie 100-150 niosek. A te cholery so punktualne i zmyślne. Nioso ino od stycnia do cerwca. Wincy nis połowa niesie Panie do 900, następne 25 % do 1200, a resta jak ino ji sie bedzie kciało to popołudniu. Nie trudź sie Pan i tych gensinych jojek nie myj. Cało resta to juz prysc: pomiescenia i wybiegi, ściółka, odkazanie, spsent, temperatura, wilgoć, psewiew, światło, pisklaki i ich psewóz, zywienie 1,2 i 3 etap, tuc łowsem, reprodukcja, lubio tez podskubywanie. Tez chorujo Panie na pleśniawke, robacki, cholere, i wontrobe. W stado to Pan racej nie właź bo łobscypio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie to Kolego ująłeś. Dodam, że gęś to ptak chowany na ziemiach lżejszych bo zjada owies, ziemniaki i zielonkę. Stołuje się zatem w niższej kategorii jadłodajni niż pozostały drób (tzn. pasza jest tańsza dla gęsi niż innego drobiu).

Jestem starej daty, ale jakoś gęsi bym nie chował i nigdy w gospodarstwie nie miałem ani sztuki. Wiem, że chów gęsi jest opłacalny, ale i tak mam do nich awersję. Jakoś mi się zakodowało, że na biedniejszych wsiach, gdzie były słabe gleby plątały się po drodze gęsi. Ale proszę, aby nikt się tym nie sugerował.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem hodowla gęsi jest opłacalna, pod warunkiem iż będzie ona duża i zainwestujesz zarówno w maszyny jak i samą halę dla nich, bez tego ciężko myśleć o utrzymaniu się i opłacalności, np; 100 sztuk można mieć hobbystycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większe ilości już typowo trzeba skupować na ubojnie. 100 sztuk nie koniecznie musi byc hobbystycznie, można założyć eko hodowlę i sprzedawać produkty eko, tj jajka i mięso. Pierze raczej już jest nieoplacalne ;p

Na mięso na pewno zbyt będzie, jajka również,  ludzie z miasta zabijają się o takie rzeczy. Wystarczy zakupić skubarkę, bo pewnie nikt ręcznie nie będzzie skubał,

Ale taniej na pewno będzie wykonań ją ręcznie z bębna od pralki, kupić tylko palce do skubarki o coś takiego:

http://www.hodowlany.pl/i1133_Palce_do_skubarek__145_cm.htm

 

Nie trzeba wcale od razu nastawiać się na ogromną ilość chowu bo się nie opłaca to nie prawda, lepiej zacząć od mniejszych ilości i zapoznać się z tematem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mowa powyżej, czyli wszystko zależy od tego jak duża będzie to hodowla, im większa tym też wyższa opłacalność, masz niezbędne zaplecze do hodowli? Na stronie Sklep.Mizar możemy pomóc i doradzić, znajdziesz u nas także części do maszyn rolniczych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×