Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
januszek

Skóra

Recommended Posts

Witamina A często jest zawarta w kremach do dłoni czy do ciała. Ostatnio jednak spotykam się także, że stwierdzeniem, że to witamina E odgrywa istotną rolę w utrzymaniu skóry w dobrej pozycji. Witamina E ma właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu zmniejsza działanie wolnych rodników, które między innymi opóźniają gojenie się ran. Logiczne staje się więc stwierdzenie, że witamina E jest dobra dla skóry, jeśli sprzyja gojeniu się ran. Warto więc wiedzieć w jakich produktach znajdziemy tej witaminy najwięcej. Otóż pszenica, oleje roślinne, wiele orzechów (na przykład laskowe, ziemne, migdały), pomidory, dynia, awokado, morele, jagody, czy maliny i wiele innych warzy i owoców zawierają tę witaminę. Widać więc, że dieta zawierająca pszenicę nie jest niezdrowa. Warto przemyśleć swoją dietę zanim się na coś namówimy. Zachęcam też do przeczytania artykułów z tej strony https://www.help4skin.pl/rany bo mogą rozjaśnić wiele kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, pielęgnacja skóry suchej nie jest prosta, a to na skutek tego, że ona wciąż potrzebuje nawilżenia. Czasem jeden dzień zwłoki w pielęgnacji to jakby cofnięcie się tydzień. Bardzo polecam suplement Neoglandyna z nienasyconymi kwasami i olejami, naprawdę skórze pomaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 25.12.2021 o 19:34, mika napisał:

Niestety, pielęgnacja skóry suchej nie jest prosta, a to na skutek tego, że ona wciąż potrzebuje nawilżenia. Czasem jeden dzień zwłoki w pielęgnacji to jakby cofnięcie się tydzień. Bardzo polecam suplement Neoglandyna z nienasyconymi kwasami i olejami, naprawdę skórze pomaga.

Ja stosuje krem z aktywną substancją imunoglukan z phamily i jestem z niego bardzo zadowolona. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dbanie o naszą skórę jest czymś niezwykle ważnym i ja jeszcze chcę powiedzieć, że jakiś czas temu zaczęło interesować mnie to co powinien zawierać krem na naczynka. Oczywiście bardzo fajnie o tym napisano w https://hotmed.pl/uroda/co-powinien-zawierac-krem-na-naczynka więc jak znajdziecie chwilkę to zapoznajcie się z tym wpisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym roku moja skóra na ciele była bardzo problematyczna. Poszarzała, sucha, bardzo mi to przeszkadzało, tym bardziej że zawsze mogłem pochwalić się ładną, miękką skórą. Postanowiłem postawić na kosmetyki naturalne i okazało się, że Herbapol Polana w swojej ofercie ma niedrogie kosmetyki z bardzo dobrym składem, a w tym kojący balsam do ciała z witaminą C, melisą i truskawką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do suchej skóry ale i by skóre ujędrnić polecam naturalny Olejek Busajna. Kupuję w sklepie Pachnaca Kraina . Znakomicie nawilza i ujędrnia skóre, pomaga na zmarszczki, cellulit, rozstępy. Opalenizna ładna po nim. Super jest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednym z ważniejszych dla skóry i włosów minerałów jest żelaza, więc jeśli nie dostarczacie go odpowiednio w diecie to warto pomyśleć o suplementacji, od siebie polecić mogę sideral, który jak na suplement żelaza nie powoduje żadnego dyskomfortu w żołądku po jego spożyciu, można go zamówić z phamily

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie na pewno  warto  zainwestować  w  produkty    kosmetyczne, które   właśnie  dostarczą  minerały, witaminy - najróżniejsze   wartości dla  skóry. Jak chodzi o mnie , to    zauważyłam, że  bardzo  dobre  produkty  ma   firma  4 Szpaki.   U nich możecie znaleźć   https://4szpaki.pl/all/peelingi  ,   masła,  kremy, balsamy -  najróżniejsze  produkty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×