Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
januszek

Zdrowie

Recommended Posts

Dobrze, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że rutynowe badanie swojego zdrowia jest ważne. Jednak nadal chyba nie do końca wiemy jak dokładnie się badać i że samo sprawdzanie poziomu witamin nie wystarczy. Badanie ogólne moczu z obrazem z cytometru, albo mikroskopowym też może wykazać bardzo wiele. Może nam pokazać czy mamy cukrzycę, czy białko mamy w normie, czy są obecne kryształy, które mogłyby wskazywać na kamicę nerkową. Ostatnio często zaglądam na stronę dbajonerki.pl i czytam o diecie u takich osób, czego powinny unikać a co mogą jeść. Piszę ten post też dlatego, że kamica dopadła i mnie. Szukam informacji, które mogą mi pomóc i lekarz potwierdził, że z tej strony bezpiecznie mogę korzystać. Także lekarz powiedział mi dlaczego badania okresowe są tak ważne i na co najwięcej uwagi zwracać. Pijcie dużo wody! U mnie to prawdopodobnie było powodem. Pół litra wody dziennie to zdecydowanie za mało. Uczcie się na błędach innych.

W czasie ciąży należy chodzić regularnie na morfologię krwi. U kobiet ciężarnych wzrasta wtedy zapotrzebowanie na wiele składników i witamin. Dobrym przykładem jest żelazo, które jest bardzo potrzebne dla rozwoju dziecka i przyszłej matki. Ewentualne niedobory warto suplementować po konsultacji z lekarzem. Ja brałam żelazo z phamily i po kilku miesiącach wyniki były już w normie a mi polepszyło się samopoczucie. 

Akurat dzisiaj jest o tyle prościej, że wiele wartościowych poradników prozdrowotnych da się faktycznie znaleźć za pośrednictwem internetu. Właśnie dlatego kluczem będzie postawienie na takie wsparcie, które realnie moglibyście otrzymać w tym zakresie. Na stronie  https://poradnikpracownika.pl/-e-recepta-online-jak-to-dziala-i-czy-to-legalne czytałem więcej o zastosowaniu recept elektronicznych i moim zdaniem może być to dużym ułatwieniem w kontekście powrotu do zdrowia. 

Jeżeli chodzi o mnie, to uważam, że w przypadku spraw związanych ze zdrowiem warto korzystać z usług specjalistów, dlatego polecam Wam sprawdzić nowoczesne centrum medyczne w Warszawie - https://bodymove.pl/ . Oferta ich usług jest bardzo rozbudowana i dostosowana do najróżniejszych potrzeb.