Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
januszek

Zdrowie

Recommended Posts

Dobrze, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że rutynowe badanie swojego zdrowia jest ważne. Jednak nadal chyba nie do końca wiemy jak dokładnie się badać i że samo sprawdzanie poziomu witamin nie wystarczy. Badanie ogólne moczu z obrazem z cytometru, albo mikroskopowym też może wykazać bardzo wiele. Może nam pokazać czy mamy cukrzycę, czy białko mamy w normie, czy są obecne kryształy, które mogłyby wskazywać na kamicę nerkową. Ostatnio często zaglądam na stronę dbajonerki.pl i czytam o diecie u takich osób, czego powinny unikać a co mogą jeść. Piszę ten post też dlatego, że kamica dopadła i mnie. Szukam informacji, które mogą mi pomóc i lekarz potwierdził, że z tej strony bezpiecznie mogę korzystać. Także lekarz powiedział mi dlaczego badania okresowe są tak ważne i na co najwięcej uwagi zwracać. Pijcie dużo wody! U mnie to prawdopodobnie było powodem. Pół litra wody dziennie to zdecydowanie za mało. Uczcie się na błędach innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czasie ciąży należy chodzić regularnie na morfologię krwi. U kobiet ciężarnych wzrasta wtedy zapotrzebowanie na wiele składników i witamin. Dobrym przykładem jest żelazo, które jest bardzo potrzebne dla rozwoju dziecka i przyszłej matki. Ewentualne niedobory warto suplementować po konsultacji z lekarzem. Ja brałam żelazo z phamily i po kilku miesiącach wyniki były już w normie a mi polepszyło się samopoczucie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o mnie, to uważam, że w przypadku spraw związanych ze zdrowiem warto korzystać z usług specjalistów, dlatego polecam Wam sprawdzić nowoczesne centrum medyczne w Warszawie - https://bodymove.pl/ . Oferta ich usług jest bardzo rozbudowana i dostosowana do najróżniejszych potrzeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystałem z centrum rehabilitacyjnego z dwóch różnych powodów: pomocy przy powrocie do zdrowia po operacji ręki i problemach ze stawem kolanowym. W obu przypadkach miałem to szczęście, że trafiłem na pierwszorzędnych terapeutów, którzy byli kompetentni i cierpliwi. Zdecydowanie polecam każdemu, kto potrzebuje fizjoterapii rozejrzeć się za odpowiednim ośrodkiem rehabilitacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nadal mówimy o samym zdrowiu to trzeba również przyznać, że niezwykle ważną opcją jest to aby wiedzieć także które urządzenie EKG jest warte uwagi. Uważam, że na pewno bardzo ważną sprawą jest to aby zainteresować się przenośnym EKG http://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/ i ja również na nie się zdecyduję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku kobiet, bardzo ważna jest  profilaktyka ginekologiczna , dotyczy to nie tylko kobiet które planują zajść w ciąże, to element o który powinna dbać każda kobieta. Regularne badania, dopasowane do odpowiedniego wieku, powodują że porę, możemy wykryć wiele chorób, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem zdania, że jak najbardziej istotną sprawą jest to aby każdy z nas we właściwy sposób dbał o swoje zdrowie i tak samo ja się nad tymi sprawami skupiam. Muzę przyznać, ze odkąd odkryłem placówki medyczne https://zdrowie.pzu.pl/ to jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×