Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
lczep

Na co wymienić piec

Recommended Posts

Zastanawiam się nad wymianą pieca, jednak nie wiem do końca, jaki powinienem wybrać, może wy macie jakieś rady? Myślę nad ekogroszkiem, waszym zdaniem będzie to dobre rozwiązanie, nie zawiodę się? Czytałem ze przepisy się zmieniają i nie dostanę dotacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

co do dotacji fakt nie dostaniesz 

lepszy bedzie kocioł na pellet też zasypowy ale paliwo podlega programowi 

i jest to lepsze paliwo do pieca 

jest czystsze wydajniejsze oraz tańsze niż ekogroszek 

opellet i jego cena jest najbardziej stabilna od lat 

ja bym szedł w pellet jak pytasz o zdanie 

lub coś new eko czyli pompa ciepła i tu duża dotacja i totalny brak obsługi 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

serwis raz do roku jak w każdym kotle automatycznym bez względu na rodzaj zasilania ,jesli chcesz mieć kocioł w pełni sprawny 

ja regularnie serwisujesz nie ma awarii 

a jeśli jest to musisz  to jakby przewidzieć - tj. kupić kocioł z dobrą gwarancją / czytaj serwisem / 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niewątpliwie, jedną z możliwości są kominy systemowe. Kominy systemowe to gotowe, kompletne rozwiązania do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych. Jedną z firm, która zajmuje się montażem takich kominów jest JAWAR https://jawar.com.pl/kategoria-produktu/kominy-systemowe/ . Widziałem , że zajmują się również profesjonalnym doradztwem w tej dziedzinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piece muflowe stanowią kluczowe wyposażenie laboratoriów zajmujących się badaniami naukowymi w zakresie zaawansowanych materiałów. Te wysokowydajne piece umożliwiają obróbkę materiałów w ekstremalnie wysokich temperaturach w kontrolowanym środowisku gazowym. Dzięki temu naukowcy mogą badania reakcje chemiczne, topnienie metali czy wytwarzanie materiałów nanokrystalicznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×