Jump to content
Forum rolnicze

Recommended Posts

Centrum okulistyki weterynaryjnej FOR EYES to w pełni wyposażona specjalistyczna placówka okulistyczna w Dąbrowie Górniczej, w której zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu wzroku Państwa zwierząt, oraz przeprowadzamy zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie gałki ocznej. Nasze  centrum ma na celu zapewnienie leczenia schorzeń narządu wzroku w sposób kompleksowy oraz na najwyższym poziomie, w przyjaznej atmosferze zarówno dla właściciela jak i jego zwierzaka. FOR EYES to okulistyka na światowym poziomie.


Zajmujemy się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób narządu wzroku.

Zakres świadczonych usług:
- pełne badanie okulistyczne
- badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego za pomocą tonometru indukcyjnego (nie wymaga znieczulenia powierzchni oka)
- pomiar produkcji łez
- badanie przedniego odcinka oka z użyciem lampy szczelinowej
- gonioskopia
- badanie tylnego odcinka oka z użyciem oftalmoskopii pośredniej oraz bezpośredniej
- leczenie farmakologiczne
- leczenie chirurgiczne
- zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek, spojówek, rogówki i soczewki
- usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki
- badanie ERG – ocena czynności siatkówki
- wystawiamy certyfikaty badania okulistycznego pod kątem domniemanie dziedzicznych chorób oczu

Zapraszamy!

ZAĆMA U PSA | OKULISTA DLA PSA | WRZÓD ROGÓWKI OKA U PSA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość przyjazdu do domu? Szukam mobilnego weterynarza. Niestety nie mam jak się dostać do gabinetu, a moja Luna ma problemy ze stawami. Myślałem, że to jakiś niewielki uraz i zacząłem jej podawać suplementy https://johndog.pl/blog/zdrowie/suplementy-na-stawy-jakie-wybrac-i-kiedy-stosowac/ bardzo dobre zresztą. Mojemu drugiemu psu pomogły, ale Lunie niestety nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie nad takimi sprawami ja się jeszcze póki co nie skupiałem, ale za to jestem zdania, że bardzo ważną kwestią jest to aby wiedzieć jak wybrać właściwe lampy LED do terrarium. Uważam, że bardzo dobrze o tym właśnie napisano w https://zoovit.pl/inne/jak-wybrac-lampy-led-do-terrarium/dmfe_uiqq więc po prostu zachęcam was do zapoznania się z tym materiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i tradycyjnych weterynarzy jest pełno, ale weterynarz okulista to rzadkość. U naszego psa wykryli jaskrę, to żeby go ratować musieliśmy jechać do specjalnego przychodni ponad 150 km. Warto mimo wszystko wiedzieć, gdzie najbliżej tacy specjaliści stacjonują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli adoptuje się psa to trzeba się przygotować na to, że może chorować. Lepiej wcześniej sprawdzić czy blisko naszego miejsca zamieszkania jest weterynarz i jakimi problemami się zajmuje. Można też przed adopcją poszukać informacji o wychowywaniu danej rasy, tu jest na przykład artykuł o pieskach Jack Russell Terrier https://zdrowe-zwierze.pl/jack-russell-terrier-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-tej-rasie-psow/

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślę, ze w każdym mieście znajdzie się choć jeden godny polecenia gabinet. W Krakowie mogę na przykład szczerze polecić czynną całodobowo klinikę Arka na ulicy Chłopskiej 2A. Świetni lekarze wielu specjalizacji, nowoczesny sprzęt diagnostyczny a nawet własny szpital. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×