Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Spłacić kredyt czy inwestować

Recommended Posts

Musisz określić co Tobie jako osobie jest bliższe - masz kilka opcji. Czy lepiej czujesz się ze spokojem, bo nie wisi Ci kredyt? Czy masz tą żyłkę, że chcesz się bawić w inwestora - bo zawsze wiązać się będzie z mniejszym czy większym ryzykiem. A może pół na pół - spłać część kredytu, a część puść w ruch?

Jeśli wolisz spokój - spłać kredyt.

Jeśli czujesz, że możesz wziąć na siebie inwestycję - to wnioskuję z pytania, że nie masz doświadczenia w tym temacie, więc jeśli chcesz inwestować to pogadaj z paroma osobami, przemyśl który z biznesów w jakie masz inwestować jest dla Ciebie najbardziej zrozumiały - wtedy raczej podziel tą kupkę pieniędzy na 3 lub więcej i skorzystaj z kilku rozwiązań - zawsze mniejsze ryzyko. Nie kieruj się prognozowanym zyskiem, postaw na zrozumienie skąd on się weźmie.

Jeśli pół na pół - to w sumie jak wyżej.

Masz tani pieniądz, ale jeśli nie czujesz tego zacięcia w stronę biznesowym to lepiej odpuść.

Mam na prywatnym koncie inwestycje udane, jak i takie gdzie ścigam do dziś o pieniądze, więc chętnie się podzielę tym co wiem, co mi jest bliskie i na co zwracać uwagę. Z tych bezpiecznych polecam po prostu konta oszczednościowe https://www.konto-studenckie.pl/bnp-paribas.php Dobre ma bnp paribas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że lepiej nie mieć kredytu hipotecznego niż go mieć. Czy spłacić kredyt czy inwestować? To zależy na czym polegałaby inwestycja i czy byłaby opłacalna. Jeżeli na inwestycji zarabiasz np. 50% włożonego kapitału typu: kupujesz mieszkanie - remontujesz i sprzedajesz z zyskiem - to taka inwestycja wydaje się bezpieczna i dochodowa. W takiej sytuacji posiadasz pewien kapitał, który inwestujesz - po wykonanej inwestycji. spłacasz kredyt hipoteczny i zostajesz z nadwyżką. Wszystko zależy jaka inwestycja i czy jest bezpieczna. Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o mnie, to jakiś czas temu przeglądając różne oferty banków skorzystałem z portalu, na którym znalazłem najlepszy kalkulator kredytów oraz chwilówka online . Dzięki tej stronie z pewnością znajdziecie najkorzystniejszą dla Was ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×