Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
biks

Spłacić kredyt czy inwestować

Recommended Posts

Musisz określić co Tobie jako osobie jest bliższe - masz kilka opcji. Czy lepiej czujesz się ze spokojem, bo nie wisi Ci kredyt? Czy masz tą żyłkę, że chcesz się bawić w inwestora - bo zawsze wiązać się będzie z mniejszym czy większym ryzykiem. A może pół na pół - spłać część kredytu, a część puść w ruch?

Jeśli wolisz spokój - spłać kredyt.

Jeśli czujesz, że możesz wziąć na siebie inwestycję - to wnioskuję z pytania, że nie masz doświadczenia w tym temacie, więc jeśli chcesz inwestować to pogadaj z paroma osobami, przemyśl który z biznesów w jakie masz inwestować jest dla Ciebie najbardziej zrozumiały - wtedy raczej podziel tą kupkę pieniędzy na 3 lub więcej i skorzystaj z kilku rozwiązań - zawsze mniejsze ryzyko. Nie kieruj się prognozowanym zyskiem, postaw na zrozumienie skąd on się weźmie.

Jeśli pół na pół - to w sumie jak wyżej.

Masz tani pieniądz, ale jeśli nie czujesz tego zacięcia w stronę biznesowym to lepiej odpuść.

Mam na prywatnym koncie inwestycje udane, jak i takie gdzie ścigam do dziś o pieniądze, więc chętnie się podzielę tym co wiem, co mi jest bliskie i na co zwracać uwagę. Z tych bezpiecznych polecam po prostu konta oszczednościowe https://www.konto-studenckie.pl/bnp-paribas.php Dobre ma bnp paribas.