Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
tal

Kredyt na budowę

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie kredytowania. Na budowę domu będę musiał wziąć takowy (niestety). Wiem, że gdybym decydował się na budowę do stanu deweloperskiego z jedną firmą to razem z nimi rozpisujemy etapy i potem z takim kosztorysem udaje się do banku - przynajmniej tak jedna z firm mnie informowała.
Jak by to wyglądało gdybym zdecydował się tylko na budowę do stanu surowego otwartego, po czym do każdej roboty brałbym oddzielnych ludzi (domyślam się że takie dobieranie osób będzie tańsze finansowo) - tylko czy dam radę to sensownie rozpisać we wniosku kredytowym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz albo kogoś poprosić żeby ci pomógł, albo posiedzieć pomyśleć i samemu zrobić. Kosztorys do kredytu to chyba najważniejsza rzecz, bo transze muszą być tak rozplanowane, żeby ci starczyło. Nam kosztorys robił doradca kredytowy, bo przez niego załatwialiśmy kredyt. Co mogę poradzić, to np. Jeśli będziesz miał 3 transze, to w pierwsze dwie w kosztorysie wpisz faktycznie mniej prac niż będziesz w stanie zrobić za te pieniądze, to będziesz miał trochę gotówki na zakładkę i na koniec się wyrówna.
Daję Ci tutaj kontakt do dobrego doradcy Łódzki Ekspert kredytowy i finansowy Bartosz Motyl  . Powinien podpowiedzieć CI co zrobić w tej sytuacji. Aby było najlepiej dla Ciebie, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×