Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Andrzej

Czy opłaca sie hodowla bydła ?

Recommended Posts

Ja nie wiem jak to sie moze oplacac, skoro w tych skupach za mleko placa takie marne grosze (nie wiem ile dokladnie), a w sklepie trzeba niezle portfelem potrzasnac.

 

Ile razy jade na wies po swojskie produkty to ja zawsze jestem w szoku, ze tak tanio chca sprzedawac, a ci co mi sprzedaja sie dziwia, ze ja tak duzo chce dac. Nie ze jestem frajerka, co ma za duzo kasy ale to kolega wiec kolegi oszwabiac bym nie chciala.

 

Tym nie mniej im wiecej takich inicjatyw tym lepiej, zebysmy sie kiedys nie obudzili jak mleko trzeba bedzie sprowadzac z zagranicy, bo sie okaze ze w Polsce sie nie oplaca hodowla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz hodowla krów mlecznych się opłaca i można budowac taką oborę, tyle że żeby wyżywić 70 krów to trzeba mieć ok. 100ha więc najpierw zajmij się tym, a potem zaczynaj powiększać hodowle do takich rozmiarów. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. Mam o to pytanie. Chciałbym kupić 3 byczki rasy simental. Mam 2ha łąk i 4 ha onego ale łąki są bardzo słabe. Czy opłacało by mi się kupić siano i sianokiszonke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. Mam o to pytanie. Chciałbym kupić 3 byczki rasy simental. Mam 2ha łąk i 4 ha onego ale łąki są bardzo słabe. Czy opłacało by mi się kupić siano i sianokiszonke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie opłacałoby się bo ludzie bardzo sobie cenią bele z sianem i sianokiszonką bo produkcja droga, a i każdy chce zarobić. Już moim zdaniem na Twoim miejscu lepiej byłoby zaorać te łąki i przeznaczyć na pole uprawne, albo zaorać kupić i zlać to pole gnojowicą, ale tak solidnie. Potem zasiać jakąś dobrą odmianę trawy i jeszcze saletrą amonową sporo posywpać jak urośnie już. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech panowie, prawda jest taka, że aby bydło się opłacalo, musi byc go dużo ;]

 

Tak samo jest z ziemią i w zasadzie ze wszystkim. Robi się tzw. korporacjonizm. Przynajmniej ja to tak nazywam. Aby coś osiągnąć musisz być po prostu "duży" ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do m.okrzeja.

Młóto (pasza treściwa) jako dodatek jest jak najbardziej wskazane choćby ze względu na jego dodatni wpływ na mikroflorę.

Jednak jako pasza traci swą świeżość już po trzech dniach, co wymusza jego kiszenie (w rękawie foliowym - dosyć drogie). Istotną wadą jest też jego duża dostępność jedynie w sezonie letnim, kiedy browary pracują pełną mocą, a rolnicy opierają wówczas chów na żywieniu pastwiskowym. Wszystko to w zasadzie umożliwia jego stosowanie tylko dla rolników usytuowanych w pobliżu browarów.

Ma sm. na poziomie 20-24 % a białko 22-24 % w sm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak zauważa się biegunkę u bydła to może być wina wody którą piją. U moich krów tak się właśnie okazało chociaż myślałem że o wszystko dbam tak jak trzeba. W takiej sytuacji trzeba zmienić system dezynfekcji wody. Ja zmieniłem na Neuthox (można o nim poczytać na stronie Jorgensen www.jorgensen.pl) i wtedy  ten problem minął. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opłaca sie, ale trzeba madrze, jak wszystko. Ja np wszysktkie specyfilki kupuje z klubu superhodowcy, bo zwracaja mi czesc kasy wtedy. I duzo innych tego typu oszczednosci, byle nie na jakosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepiej zapytać się kogoś, kogo znasz osobiście, żeby Ci coś bardziej fachowo doradził. Takie osoby mają dojścia i trochę doświadczenia. Ja ze swojej trony mogę doradzić, żebyś nie wybierał byle jakiej paszy, bo nikt na tym jeszcze nie zyskał.  Ja dla swoich kupuję tą http://www.domino.org.pl/ ,a jest to dokładnie młóto browarniane . Tak jak autor strony napisał „ma szerokie zastosowanie jako materiał paszowy w żywieniu bydła, w szczególności bydła mlecznego oraz trzody chlewnej. „  Potwierdzam i polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam zajmuję się hodowlą bydła i mogę powiedzieć że jest to dla mnie dochodowy biznes. Jeżeli też się na to zdecydujecie to polecam wam skontaktować się z http://www.pwborys.pl/ Od nich zakupicie ogrodzenia, poidła i inne rzeczy, które są niezbędne do hodowli bydła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Hodowla krów chyba jest z roku na rok coraz mniej opłacalna. Szybciej postawiłbym na byki, na większej ilości można ładnie zarobić. Co do cieląt to można zakupić takie naprawdę zdrowe i pochodzące ze sprawdzonych hodowli poprzez firmę  https://www.rogofarm.pl/ . Ich byczki to wyselekcjonowane sztuki charakteryzujące się wysoką zdrowotnością i szybkim przyrostem. Sprzedają w ilościach hurtowych i detalicznych. Dowożą na miejsce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×