Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
milosznik

Truskawki po jęczmieniu

Recommended Posts

mam pytanie - czy po skoszeniu jęczmienia w lipcu można w sierpniu już posadzić sadzonki truskawek? Po wcześniejszym nawiezieniu obornika na ściernię i orce? Czy to jest wszystko za szybko i lepiej poczekać do wiosny i wtedy posadzić?
Proszę o przydatne informacje, chciałem spróbować z uprawą truskawek, mam w kawałku 1ha, ale myślę raczej o zagospodarowaniu na początek 0,5ha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

truskawki najlepiej sadzic pod koniec września wtedy jest duzo wilgoci a na zime mozna przykryc obornikiem jesienne sadzenie jest najlepsze bo się dobrze przyjmują ale 0,5 ha na początek to nie za dużo u mnie 0,4 ha wszystkich jest a co roku sadze 15-20 arów do tego trzeba ludzi i czasu codziennie od wiosny trzeba siedziec w polu bo chwast sie sieje a oprysku na chwasty wieloliścienne (te okrągłe)nie ma.Ja pryskam tylko trawice bo niczym innym sie nie da bo spali truskawki.Myślę ze na 0,5 ha potrzebowałbyś minimum 6 osób do zrywania. Rżysko przed sadzeniem trzeba opryskać roundapem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakład pracy na 1 ha przy zrywaniu truskawek to od 1200 godzin dla truskawek przemysłowych do nawet 2400 godzin przy zbiorze truskawek deserowych łącznie z sortowaniem i konfekcjonowaniem.

Z terminem to najlepiej tak jak Kolega wyżej pisze. Można sadzić późnym latem ale sadzonki wtedy są słabe nawet jak jest dostateczna ilość wody.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Syrop do granity truskawka to idealny dodatek dla miłośników słodkich i owocowych smaków. Dzięki niemu granita nabierze wyjątkowego smaku i aromatu truskawki. Syrop do granity truskawka https://sklepicecup.pl/syrop-do-granity/syrop-do-granity-truskawka-5l.html można dodać do każdej porcji granity, w zależności od preferencji smakowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×