Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
kondziu1224

jaki polecicie duzy ciągnik

Recommended Posts

Jaki masz areał, jakie ziemie, do czego ma być używany ten ciągnik, jaki masz budżet na niego i stawiasz na prostotę w budowie czy na komfort i wydajność? Jak odpowiesz na te pytania to pomoc będzie o wiele prostsza. ;) Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co Ci takie dziadostwo jak Ursus 1634? Ma słaby podnośnik, dużo pali, jest nie wygodny i nie wydajny. Jeśli masz odpowiednio dużo pieniędzy to kupuj JD. Ten ciągnik posiada ramę, więc do tura jest idealny i Ursus mu nie dorównuje. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak napisali poprzednicy. Ursusa 16XX wybij sobie z głowy. Ma bardzo duże straty mocy i kiepski uciąg w stosunku do (i tak zawyżonej) mocy.

 

Brałbym JD, ponieważ ciągnikia, szczególnie te starsze, są po prostu niezniszczalne. do 20 tys. mth nie trzeba ponocr obić remontu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to jelonki nie znają umiaru na paliwo.. Gość z sąsiedniej wioski miał jakiegoś ok 130km i go po dwóch latach sprzedał i w dodatku mu się psuł. Więcej stał jak robił. Ale to tylko może on miał takiego pecha z nim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że firma Kagro wspiera młodych rolników. Bez wkładu własnego udzieliła mi pożyczki na ciągnik 260KM. Szybki zakup ciągnika umożliwił mi wykonanie jesiennych prac polowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez polecam Zetora ;) Mocny i solidny ciągnik. Tylko teraz przyszły mi pewne rzeczy takie jak naprawa. Jak każda używana rzecz się po prostu zużywa i szukam korka do chłodnicy Zetor, A w zasadzie znalazlam tutaj  https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze/Czesci-do-ciagnikow-zachodnich Jest w bardzo fajnej cenie.  Jeszcze chciałabym tutaj zamówić wyposażenie warsztatu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×