Jump to content
Forum rolnicze
RolinkJanusz

Poprawa stanu upraw

Recommended Posts

Witajcie. Chciałbym zadbać o swoje uprawy i podnieść wielkość plonów. Sąsiad w tym celu poleca  Bisteran, który cieszy się dość dobrą opinią. 

Ktoś z Was testował może i chciałby się podzielić opinią? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, że warto stosować różne sprawdzone środki, ale żeby plon był jak plon trzeba siać z dobrych odmian, odpornych na suszę (coraz większy kłopot), szkodniki i choroby. Ja uprawiam kukurydzę i groch, nasiona od firmy Limagrain . Polecam takie podejście, bo po temu jest po prostu dużo mniej kłopotów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyszedł jeden i drugi. Na ten moment używałem tylko Huwa-sanu do czyszczenia takich codziennych narzędzi no i powiem Wam, że pogrzebałem sobie o tym składzie. Jakoś mentalnie się lepiej czuje, że czyste i higieniczne wszystko .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już tak wychwalacie jakiś rpodukt to warto by chociaż było co nieco powiedziec na jego temat.

Ja mam u siebie kukurydze i rzepak w większości na polach i nigdy nie słyszałem o tym preparacie. Za to od dwóch lat z powodzeniem pryskam środkiem florahumus i do tej pory nie zawiódł. Nie wiem konkretnie jak działa, ale wiem że pomaga zatrzymać wodę w glebie i poprawia system korzeniowy rośliny. Robią go z kwasów humusowych.

Mnie to przekonało, bo u mnie zawsze był problem z wodą - w większości miejsc był jej brak, a takie podlewanie to też kupa pieniędzy i kupa zachodu. Stawianie deszczowni się jest jak dla mnie za drogie, to szukałem alternatywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skutecznie stan upraw poprawisz zabiegami dolistnymi , tu polecam dobry i sprawdzony nawóz dolistny wieloskładnikowy Agrolinija-S mogą też używać gospodarstwa ekologiczne ponieważ posiada certyfikat IUNG. Nawozy Organiczne Wieloskładnikowe

Jeżeli np. szukasz większej dawki cynku ten nawóz jest bardzo dobry i wydajny 200gram cynku w 1L Ikar zinto https://agrolinija.pl/ikar-zinto-5l-dolistny-nawoz-z-duza-dawka-cynku-zboza-kukurydza-p-7.html

Warto odwiedzić sklep www.agrolinija.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście jest to na pewno bardzo ważna sprawa dla wielu z nas i ja również chcę powiedzieć, że także całkiem sporo różnych rzeczy można znaleźć w sieci. W każdym razie jak dla mnie bardzo dobrze właśnie na stronie https://www.warzywaiowoce.pl/uprawa-warzyw-i-owocow/nawadnienie-warzyw-i-owocow/jak-zaprojektowac-nawodnienie-uprawy-najwazniejsze-wskazowki-2354586 opisano to jak zaprojektować właściwe nawodnienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy odpowiednio nawozić glebę, dostarczając roślinom odpowiednie ilości składników odżywczych. Ważne jest również regularne podlewanie, aby rośliny miały zapewnione odpowiednie nawilżenie. Dodatkowo, kontrola szkodników i chorób oraz odpowiednie zarządzanie terminami siewu i zbiorów mogą również wpłynąć na zwiększenie plonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś o jaką uprawę chodzi i z jakimi problemami się borykasz. Dużo się teraz mówi o biologicznym wsparciu plantacji, np. poprzez bakterie udostępniające azot i fosfor. Tu mogą być pomocne mikroorganizmy z gatunku Pseudomonas, ma je np. preparat Elbio FeN z Elvity. Inna sprawa to wzmacnianie roślin po stresach, a tych też nie brakuje w tym roku - czyli konieczna jest ingerencja biostymulatorów (stymulatorów wzrostu i rozwoju roślin fachowo ;)). Na przykład robi się taki zabieg po przymrozku i rośliny lepiej się regenerują. U mnie sprawdził się Ergostim, ale też preparaty na bazie alg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×