Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
RolinkJanusz

Poprawa stanu upraw

Recommended Posts

Witajcie. Chciałbym zadbać o swoje uprawy i podnieść wielkość plonów. Sąsiad w tym celu poleca  Bisteran, który cieszy się dość dobrą opinią. 

Ktoś z Was testował może i chciałby się podzielić opinią? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, że warto stosować różne sprawdzone środki, ale żeby plon był jak plon trzeba siać z dobrych odmian, odpornych na suszę (coraz większy kłopot), szkodniki i choroby. Ja uprawiam kukurydzę i groch, nasiona od firmy Limagrain . Polecam takie podejście, bo po temu jest po prostu dużo mniej kłopotów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyszedł jeden i drugi. Na ten moment używałem tylko Huwa-sanu do czyszczenia takich codziennych narzędzi no i powiem Wam, że pogrzebałem sobie o tym składzie. Jakoś mentalnie się lepiej czuje, że czyste i higieniczne wszystko .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już tak wychwalacie jakiś rpodukt to warto by chociaż było co nieco powiedziec na jego temat.

Ja mam u siebie kukurydze i rzepak w większości na polach i nigdy nie słyszałem o tym preparacie. Za to od dwóch lat z powodzeniem pryskam środkiem florahumus i do tej pory nie zawiódł. Nie wiem konkretnie jak działa, ale wiem że pomaga zatrzymać wodę w glebie i poprawia system korzeniowy rośliny. Robią go z kwasów humusowych.

Mnie to przekonało, bo u mnie zawsze był problem z wodą - w większości miejsc był jej brak, a takie podlewanie to też kupa pieniędzy i kupa zachodu. Stawianie deszczowni się jest jak dla mnie za drogie, to szukałem alternatywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×