Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
iksi99

Ciąża

Recommended Posts

Zastanawiam się, będąc w ciąży, czy warto korzystać z takiej opcji, jak kalkulator ciąży? Widziałam na stronie https://plodnosc.pl/kalkulator-ciazy/ coś takiego i powiem szczerze, że mogą to być bardzo interesujące informacje dla przyszłej mamy. Myślę też, że warto zdecydować się na coś takiego w formie aplikacji na telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalkulator ciąży to bardzo fajna sprawa. Pamiętam jak z żoną czytaliśmy o rozwoju naszego maluszka. Tylko sprawdzaliśmy sobie na stronie. Jeśli chodzi o aplikacje, to trochę strach! Trzeba uważnie czytać politykę prywatności, bo mogę się dobrać nawet do Twoich prywatnych wiadomości. Jeśli chodzi o ciążę, to też warto wiedzieć kiedy po porodzie wraca miesiączka Inaczej jeśli karmisz, a inaczej jak dajesz mleko modyfikowane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogólnie to do samej ciąży warto się dobrze przygotować. W sieci są dostępne tak zwane kalendarze ciąży, z których można się naprawdę dowiedzieć wielu wartościowych rzeczy. Na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/6-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy znajdziecie na przykład szczegółowy opis szóstego tygodnia. Polecam ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro jesteś w ciąży to o toksoplazmozie przeczytasz na https://lekarzebezkolejki.pl/ . Moim zdaniem są to bardzo ważne informacje, ponieważ dzięki nim dowiesz się, jakie jest potencjalne zagrożenie. Możecie sprawdzić, czego należy unikać i jak się zachowywać, aby toksoplazmoza nie zaszkodziła dziecku. Uważam, że jak najbardziej powinniście pamiętać o takich rzeczach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie o wiele skuteczniej podejść do takich tematów. Pamiętajcie, że jeśli zmagacie się z niemożnością zajścia w ciążę, to są różne sposoby leczenia bezpłodności. Jednym z nich jest inseminacja, o której zdecydowanie powinnyście poczytać już teraz. To ważna rzecz, więc nie bagatelizujcie tego tematu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakiej diety w ciąży warto pilnować? Moja żona właśnie zobaczyła na teście dwie kreski i wiadomo chcemy żeby wszystko było jak najlepiej teraz. Znalazłem tutaj porady https://michalwrzosek.pl/dieta/dieta-w-ciazy/ . Sposób żywienia na pewno ma ogromne znaczenie na cały organizm to i na małego człowieka który zamieszka w brzuchu. Im bardziej urozmaicona dieta tym na pewno lepiej. Oby tylko w ciąży nie pojawiały się nudności. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×