Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
brok

Systemy do zarządzania energią

Recommended Posts

Przy dużej produkcji, wysokich kosztach związanych z energią przede wszystkim elektryczną trzeba liczyć każdy kilowat. W związku z tym pojawia się pytanie o koszta. Zastanawiam się czy istnieją jakieś systemy przy pomocy których można byłoby w jakimś stopniu kontrolować koszta z tym związane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A skoro już o energii mowa, to czy ktoś z Was miał może okazję współpracować z firmą re:spect energy? Słyszałam, że jest to dostawca prądku, który dostarcza taką energię pochodzącą tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł :) Co o tym sądzicie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcecie ograniczyć straty energii, warto zainwestować w inteligentne systemy. Temat jest coraz bardziej popularny i cenowo takie systemy też wychodzą całkiem w przyzwoitych kosztach. U  nas system inteligentnego sterowania temperaturą projektowała i montowała firma Salus Controls https://salus-controls.pl/.  Firma znana bo od lat zajmują się tą tematyką, zajmuje się także wykonywaniem nowatorskich projektów badawczych z dziedziny elektroniki sterującej oraz dostarczaniem rozwiązań w zakresie sterowania energią cieplną i odnawialną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oszczędność energii zależy także od jej rodzaju. Teraz coraz więcej firm, w tym także dużych fabryk czy elektrowni, decyduje się na wykorzystywanie gazu ziemnego LNG jako paliwa czy nośnika energii. Gaz LNG jest wykorzystywany zarówno w przemyśle, jak i transporcie, ma szerokie zastosowanie i oferuje wiele korzyści. Jest bezpieczny, łatwy w transporcie, a przy tym ekologiczny. Zachęcam, żeby zajrzeć na stronę największego dostawcy gazu ziemnego https://www.cryogas.pl/sprzedaz_i_dostawa_gazu_ziemnego - warto poczytać jakie są zalety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×