Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
brok

Planowanie załadunku auta ciężarowego

Recommended Posts

Nie wiem jak to u was wygląda, ale u nas jest to pewien problem. Bo załadunek, zwłaszcza tych największych aut ciężarowych tirów, to spore wyzwanie. Jak to u was wygląda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo wszelki załadunek trzeba wcześniej wyliczyć. Wyliczenia wykonuje się na określonych założeniach, które przyjmuje się znając wielkość naczepy, wielkość załadunku i kilka podstawowych informacji takich jak to co ma zostać załadowane oraz odpowiednie wyważenie.

Istnieja przecież programy przy pomocy których można wyliczyć co do centymetra co i jak ma zostać załadowane. Na tej podstawie będzie można dokonać nawet wizualizacji.

Proponuję sprawdzić soft GoodLoading - tutaj https://goodloading.com/ można znaleźć trochę więcej informacji na temat funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wyliczenia robię różne, ale jak wyjdzie mi mniejsza wartość (niedużo do przewiezienia) to zamiast brać dużą naczepę zamawiam po prostu taksówkę bagażową. Może być też zwykłę taxi ale moim zdaniem się nie nadaje. W okolicach warszawy (legionowo, nieporęt) zamawiam zawsze http://legionowo-taxi.pl - moim zdaniem ich kurs wychodzi najtaniej i przyjeżdżają  najszybciej. Ja polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×