Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Samochód - nowy czy używany?

Recommended Posts

Chodzi o w miarę dobrej klasy auto do około 80 tys zł. Zastanawiamy się nad dwiema opcjami, samochodem nowym lub używanym. Możecie polecić coś w tym zakresie??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, trudno jest jednoznacznie stwierdzić, bo to dosyć szeroki temat.

Zależy jeszcze w jakiej konfiguracji, jakie to ma być finansowanie - czyli czy to ma być zakup za gotówkę, czy może leasing np leasing operacyjny.

Kolejna kwestia to czy to będzie robione na firmę czy może będzie to zakup detaliczny. Na firmę można wiele podatków odliczyć od VAT-u czy podatku dochodowego (oczywiście zależy, czy ktoś jest VAT-owcem czy może ryczałtowcem). Krótko mówiąc jest trochę zmiennych.

Warto podjechać do jakiego salonu, sprawdzić co i jak. Np tutaj: https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy na jaki kogo stać. Dla mnie ideał to taki 3-4 letni używany. Już sporo tańszy a nadal w idealnym stanie. Zrobić przegląd, wymiany filtrów,. porządną polerkę http://0o2.pl/produkty-firmy-menzerna/mhd/ i spokojnie można jeździć jak nówką. Długo i bez większych usterek. A 10-cio letnie opłata cię wtedy sprzedać i znowu zakupić takiego 4- latka. Ja już jakiś czas tak robię i bardzo mało do aut dokładam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej cenie to wziąłbym auto nowe. W Bawaria Motors Mini w Warszawie bym zobaczył, mają tam dobrą ofertę i pomogą wybrać takie auto z którego będziesz zadowolony. Do tego mają swój serwis i można potem tam auto zaprowadzać. Mają tylko oryginalne części i jeśli wezmą się za ewentualną naprawdę to oddadzą auto z powrotem jak nowe. Opłaca się w takich salonach kupować, zwłaszcza że udostępniają przystępne formy kredytowania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA zdecydowałem się na zakup auta używanego, co prawda pewnie częściej muszę go naprawiać niż nowe ale znalazłem sklep z tanimi częściami do aut https://motopiema.pl/ i tam zawsze zamawiam więc nie jest źle. Kosmetyki do aut też mają w dobrych cenach, szybko wysyłają, ogólnie to polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy korzystaliście z leasingu vw https://www.vwfs.pl/ ? Leasing konsumencki zapewnia znacznie niższe miesięczne raty leasingu w porównaniu do kredytu i umożliwia regularną zmianę samochodu na nowy. Oferta skierowana dotychczas wyłącznie do firm, jest już dostępna dla każdego. Ta oferta jest naprawdę świetna i zastanawiam się nad nią. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale tutaj w ogóle nie ma miejsca na żadne odstępstwa od najwyższych standardów. Na pewno kluczem dla Was może okazać się zastosowanie cyklicznych przeglądów i badań technicznych pojazdu. Dobra stacja kontroli pojazdów może okazać się dla Was niesamowicie istotna w kontekście poprawy bezpieczeństwa podczas jazdy, dlatego też w żaden sposób nie odkładajcie tak waznych tematów. Myślę, że to może być dla Was kluczowe, szczególnie jeśli nie poruszacie się samochodem sami, a jeszcze przewozicie ze sobą rodzinę 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę miesięcy temu wziąłem samochód od dealera w leasing. Na początku bałem się, że nie dam rady z opłatami, że za duża odpowiedzialność finansowa itp. Ale po rozmowie z kolegą zdecydowałem się na Toyote Corolla, do wyboru jest trochę modeli https://carberry.pl/brand/Toyota/Corolla   Samochód jest jak nowy z salonu, jestem zadowolony, że zdecydowałem się na leasing. Także polecam się rozeznać w tym temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównanie kredytów samochodowych dostępnych dla klienta w różnych bankach pozwala na ocenę, który będzie najbardziej opłacalny. Aby nie tracić czasu na poszukiwanie samodzielnie atrakcyjnego kredytu na samochód, można skorzystać z aplikacji takiej jak kredytowy kalkulator. Kredyt samochodowy wybrany za jego pośrednictwem powinien spełnić wszystkie nasze oczekiwania, głównie pod względem jak najniższych kosztów https://www.bslubaczow.pl/kredyty-i/kredyt-samochodowy,138 Czy ktoś z Was korzystał już z kalkulatora kredytów samochodowych? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×