Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Samochód - nowy czy używany?

Recommended Posts

Chodzi o w miarę dobrej klasy auto do około 80 tys zł. Zastanawiamy się nad dwiema opcjami, samochodem nowym lub używanym. Możecie polecić coś w tym zakresie??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, trudno jest jednoznacznie stwierdzić, bo to dosyć szeroki temat.

Zależy jeszcze w jakiej konfiguracji, jakie to ma być finansowanie - czyli czy to ma być zakup za gotówkę, czy może leasing np leasing operacyjny.

Kolejna kwestia to czy to będzie robione na firmę czy może będzie to zakup detaliczny. Na firmę można wiele podatków odliczyć od VAT-u czy podatku dochodowego (oczywiście zależy, czy ktoś jest VAT-owcem czy może ryczałtowcem). Krótko mówiąc jest trochę zmiennych.

Warto podjechać do jakiego salonu, sprawdzić co i jak. Np tutaj: https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy na jaki kogo stać. Dla mnie ideał to taki 3-4 letni używany. Już sporo tańszy a nadal w idealnym stanie. Zrobić przegląd, wymiany filtrów,. porządną polerkę http://0o2.pl/produkty-firmy-menzerna/mhd/ i spokojnie można jeździć jak nówką. Długo i bez większych usterek. A 10-cio letnie opłata cię wtedy sprzedać i znowu zakupić takiego 4- latka. Ja już jakiś czas tak robię i bardzo mało do aut dokładam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej cenie to wziąłbym auto nowe. W Bawaria Motors Mini w Warszawie bym zobaczył, mają tam dobrą ofertę i pomogą wybrać takie auto z którego będziesz zadowolony. Do tego mają swój serwis i można potem tam auto zaprowadzać. Mają tylko oryginalne części i jeśli wezmą się za ewentualną naprawdę to oddadzą auto z powrotem jak nowe. Opłaca się w takich salonach kupować, zwłaszcza że udostępniają przystępne formy kredytowania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA zdecydowałem się na zakup auta używanego, co prawda pewnie częściej muszę go naprawiać niż nowe ale znalazłem sklep z tanimi częściami do aut https://motopiema.pl/ i tam zawsze zamawiam więc nie jest źle. Kosmetyki do aut też mają w dobrych cenach, szybko wysyłają, ogólnie to polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowałam się na zakup auta nowego, chciałam mieć możliwość jego odsprzedaży za dobrą cenę po kilku latach. A szukając do niego ubezpieczenia OC trafiłam na ten https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/oc artykuł w którym piszą dokładnie na czym polega takie ubezpieczenie. Jeśli nie wiecie to zachęcam do lektury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są sytuacje, w których najrozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie auta. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, to najlepiej zdecydować się na wynajem z wypożyczalni:  https://www.wynajmij-samochod.eu/ . Tutaj mają nie tylko duży wybór aut, wynajem odbywa się na dobrych warunkach i jest nie drogi. Polecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×