Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
bambo

swinie czy byki?

Recommended Posts

Witam. Posiadam 2,5 ha ziemi ornej 6klasy i 1, 5 ha lak i zastanawiam sie czy hodowac bydlo czy maciory i sprzedawac prosieta. Co polecacie? Wypowiadajcie sie.to ma byc jako dodatek i zajecie po pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już chyba wydaje mi się że lepsze byłyby świnie. Ziemię masz słabą tam tylko żyto uhodujesz, a świnia żyto zje, a bydła na samym życie i trawie nie uchowasz. Myślę że tą łąkę koś tylko i nie zbieraj trawy żebyś miał dopłaty, albo oddaj ją w dzierżawę żeby była kasa gotowa, a na polu siej żyto kup sobie na początek jedną, a potem drugą maciorę i jakoś będziesz gospodarzył. Tyle że będziesz musiał dokupić jakiejś paszy lub zboża dla tych świń. Pozdrawiam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takiego areału nie wyżywisz tyle zwierząt. Z tego to daj Bóg żebyś dał radę wyżywić 3 byki, a jeszcze 2 maciory i jeden byk to już wogle za dużo. Ja myślę że jak chcesz coś hodować to musisz się sam konkretnie zdecydować na jeden gatunek zwierząt. Ja w powyższym poście proponowałem już świnie i nadal chciałbym cię do tego przekonać. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie to nie wiem jak to jest, ale liczy się to tak że 3 tuczniki  da się wychować na 1 tonie zboża, nie licząc koncentratów itd. Policz sobie ile możesz ukosić ze swojego areału i wymyśl przede wszystkim co tam chcesz uprawiać to Ci wyjdzie ile tuczników będziesz mógł rocznie wychować. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A z jakim rynkiem jest coraz lepiej? Może ktoś podpowie, bo mleko coraz tańsze, trzoda ledwo zipie, pasza to wszyscy wiemy...może czas to rzucić i rybami się zająć...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli zdecydowaliście się na hodowlę świń to polecam wam zajrzeć na stronę  http://mibex.pl/ Firma ta zajmuje się wyposażaniem budynków do hodowli trzody oraz serwisowaniem dostarczonego przez siebie sprzętu. Sam zdecydowałem się na współpracę z nimi i mogę powiedzieć że była to dobra decyzja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno nie zgodzić się z jednym, w takich tematach zdania są często podzielone. Dla nas są to cenne informacje jeżeli chcemy prowadzić biznes polegający na hodowli. To zawsze świetna okazja by poznać wszystkie za i przeciw. Dopiero mając pełen obraz sytuacji będziemy w stanie podjąć trafną decyzję. Jeżeli chodzi o hodowlę świń to w praktyce musimy posiadać odpowiednią wiedzę. Często mówi się, że są wszystkożerne jednak daleko do prawdy w tym stwierdzeniu. Trzoda chlewna wymaga odpowiednio zbilansowanej diety w postaci wysokiej jakości paszy oraz dodatków. Przeczytamy o tym w artykule intensywne żywienie świń - http://livelle.pl/ w stefie wiedzy. Zawsze stawianie na jakość będzie miało znaczący wpływ na renomę naszych produktów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×