Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
jammes

Hala namiotowa

Recommended Posts

Potrzebujemy okresowo postawić halę namiotową. Ma to związek z różnego rodzaju pracami. Zastanawiam się która opcja będzie korzystniejsza, zakup czy wynajmowanie na określony czas. Ktoś już przerabiał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdzi się hala stalowa. Jeśli miałbym polecić Ci firmę, która mogłaby podjąć się jej budowy, z pewnością byłby nią firma Commercecon z Konstantynowa Łódzkiego, z którą miałem przyjemność kilkukrotnej współpracy i za każdym razem układała się ona pomyślnie. To prawdziwy specjalista jeśli mowa o budowie hal stalowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie obiekt ma posłużyć jedynie kilka tygodni, to nie ma większego sensu projektować go od zera. Wiele zależy od tego, do jakich celów będzie on wykorzystywany. Często tymczasowa konstrukcja oznacza kilka/kilkanaście miesięcy. Spotkałem się z sytuacją, gdy firmy lub osoby prywatne przenosiły halę w inne miejsce, aby uniknąć konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. W przypadku dłuższego okresu eksploatacji konstrukcja "z drugiej ręki" nie jest opłacalna. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.grupalukasiuk.pl/rolnicze/. Warto się dobrze do takiego tematu przygotować. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ma być hala stricte rolnicza? Są na rynku firmy, które specjalizują się w takich konstrukcjach. Tutaj https://protan-elmark.com.pl/oferta/hale-rolnicze/

możesz sprawdzić ofertę firmy, która stawia takie hale. I to w różnych technologiach  od typowo namiotowych, przez hale z pcv, po konstrukcje stalowe. Podpytaj u nich, wiem, że bez problemu można skonfigurować u nich własną halę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hale z blachy trapezowej mogą być idealnym wyborem, gdy klient wymaga odpowiedniego docieplenia hali. Płyty kompozytowe mają to do siebie, że są gotowymi warstwami blachy i poliuretanu. Blacha trapezowa może zostać od wewnątrz pokryta styropianem, watą szklaną lub dowolnym rodzajem docieplenia http://agrohale.eu/hale-obudowane-blacha/. Dodatkowo pokrycie hali płytami kompozytowymi od wewnątrz, zapewni obiektowi nie tylko wyważoną gospodarkę cieplną, ale również zabezpieczy ściany przed utratą temperatury i jej wahaniami w okresie zimowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj takie hale są faktycznie coraz częściej wykorzystywane, co ma swoje plusy. Jeśli Wy w ten sposób prowadzicie swoją działalność, to na pewno powinniście zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób zarządzacie poszczególnymi pionami. W https://www.schoellerallibert.com/pl/products/foldable-large-containers/ macie dostęp do sprawdzonych rozwiązań gastronomicznych, które powinny umożliwić Wam efektywniejszą pracę na całym obiekcie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę także o materiale jakim jest blacha perforowana. Decydując się na typ siatki perforowanej, możemy mieć pewność, że będzie ona bardzo odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także bardzo wytrzymała. To właśnie dlatego opinie na temat blach dziurkowanych są tak dobre. Ogromną zaletą jest również to, że w dowolny sposób możemy łączyć sobie różne blachy, a także swobodnie je docinać i obrabiać do takich form, jakie najbardziej potrzebujemy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hala taka ma dwie zalety:  jest tania oraz szybka do postawienia. Z drugiej strony jest mniej wygodna, trudniejsza do rozbudowania. Mniej trwała oraz mniej wytrzymała. Tak więc w dluższej perspektywie dobrze jest zastanowić się nad postawieniem hali w technologii stalowej:

https://www.mcmproject.com.pl/hale/rolnicze

Obecnie stawianiem takich profesjonalnych hal zajmuje sie firma MCM. Polecam skontaktować się z nimi i dopytac się jaka będzie wycena takich zabudowań. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mojej opinii zwykłe hale namiotowe, czy hale/tunele foliowe nie są za bardzo użyteczne, w dodatku odstraszają wyglądem :(. Na twoim miejscu postawiłbym na coś bardziej trwałego i praktycznego, np. na halę rolniczą z profili stalowych - http://www.stal-jaromin.pl/profile-stalowe. Jest to trochę bardziej pracochłonne, jeśli chodzi o postawienie, ale zdecydowanie warte zachodu, bo efekt jest jak najbardziej okej i wystarcza na długie lata. A jak ma się dobrą ekipę, która to będzie stawiać, to może się to udać nawet w kilka dni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×