Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
diego225

rozwinięcie gospodarstwa rolnego

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum. Mam gospodarstwo 2,5 ha i chce je powiększyć ponieważ mam możliwość dzierżawy 2 ha od znajomego. W stajni mam 3 stanowiska dla krów i 1 chlew. Mam takie pytania:

-czy opłaca mi się chować byki na opas czy lepiej maciory(para prosiaków kosztuje w mojej okolicy 400 zł)? 

- jaki ciągnik kupić na ten areał (bo naraźe obrabiam to koniem)?

za pomoc dziękuje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kup Ursusa c330 na ten areał spokojnie wystarczy, a jeśli chodzi o zwierzęta to przerób wszystkie budynki na chlewnie i trzymaj maciory tam, a następnie sprzedawaj prosiaki. Na pewno zysk będzie większy niż z tuczników oraz będzie częstszy niż z byków. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie nieżły chlewik :) A ten ciągnik będzie dobry, trzeba pamiętać, żeby regularnie wymieniać filtr, bo co po niektózy olewają sprawę, a potem dziwią się czemy silnik do remontu, ale gdyby nie tacy to bym nie miał pracy xD. Nawet jak pouczam to nie słuchają się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może warto zainteresować się jakimś ciekawym i korzystnym dofinansowaniem lub kredytem na rozwój gospodarstwa. Słyszałem, że takie inwestycje zazwyczaj się spłacają. Wszystko na temat kredytów, lokat, ubezpieczeń i dofinansowań znajdziecie na forum finansowym http://www.comperia.pl/forum. polecam ponieważ warto wyłapać tam wątki, które nas interesują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mimo wszystko, gdybym miał w coś inwestować, wolałbym od razu zacząć dobrze, tak jak powinno być. Kupić dobry sprzęt, by się nie prosić od nikogo i nie pożyczać. Wiadomo, nie każdego stać na zakupienie od ręki całego wyposażenia, ale lepiej odczekać, odłożyć i kupić coś porządnego. Zresztą, tak samo o biznesie piszą tutaj, więc można sobie dla pewności przeczytać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie! Chciałabym przekazać Wam zaproszenie na Międzypokoleniowe Spotkanie na rzecz Suwerenności Żywnościowej (link poniżej) Chcemy dotrzeć do drobnych, rodzinnych gospodarstw, którym zależy na rozwijaniu lokalnych rynków i sprzedaży bezpośredniej oraz zrównoważonej produkcji rolnej. Wspólnie chcemy wpływać na politykę publiczną i prawo oraz kształtować naszą lokalną rzeczywistość.
 

Tworzymy wielośrodowiskową sieć podmiotów zaangażowanych w zmianę systemu żywności. Zarówno kooperatywy spożywcze, jak i RWS-y oraz inne formy rynkowe budujące lokalne sieci ekonomiczne powinny mieć w tym ruchu silną reprezentację.

Nina JB
Zespół Koordynacyjny Nyeleni Polska


Wydarzenie do upowszechniania https://www.facebook.com/events/1478138178947252

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy ci na rozwoju przedsiębiorstwa, to zdecydowanie powinieneś postawić na reklamę. Myślę, że warto również zainwestować w wizytówki. Jest to rzecz, która nie jest droga, a może wpłynąć pozytywnie na odbiór naszego przedsiębiorstwa przez potencjalnego klienta. Firma, która wykona dla was takie wizytówki to https://goodproject.pl/wizytowki/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×