Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Marian4341

Zatrudnienie cudzoziemca w gospodarstwie przy zbiorze trustawki

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje jak można zatrudnić pracownika z Ukrainy w gospodarstwie ? Wiem, że muszę najpierw złożyć wniosek do PUP o wydanie zezwolenia na pracę sezonową a wniosek weryfikuje starosta. Później dostanę zaświadczenie dla Ukraińca i z dniem przyjazdu pracownika zgłaszam ten fakt w PUP no i ubezpieczyć pracownika w KRUS (142zl+42zł)

Ale co dalej? Czy ja mam to zgłaszać do urzędu skarbowego? Rozliczać się lub odprowadzać podatek ? Dodam, że jestem rolnikiem ryczałtowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie wiesz jak znaleźć pracownika z Ukrainy to zgłoś się do agencji, któa zajmuje się tym na co dzień -wtedy uda ci się wyłapać tych uczciwych pracowników z Ukrainy;) Polecam tez przed zatrudnieniem poczytać na: http://www.pracowici.pl/pracownicy-z-ukrainy-najwazniejsze-informacje/ wszystkie wazne informacje, które z pewnością ci się przydadzą na przyszłość i rozwieją wszelkie wątpliwości. Zerknij tez na korzyści płynące z zatrudniania ukraińskich pracowników i... do dzieła!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy zatrudnianiu obcokrajowców trzeba byc naprawde bardzo ostrożnym... A probowałes przez agencje hr? Maja bazy ludzi i łącza pracodawce z pracownikiem w odpowiedzi na konkretne wymagania co do zakresu obowiązkow. Zobacz sobie na te agencje od hr http://workroom.com.pl/dla-pracodawcy/ działaja na terenie calego kraju a dodatkowo załatwia za Ciebie formalnosci zwiazane juz z samym zatrudnieniem, co jak wiadomo przy słabo działajacym w firmie działem kadr jest wybawieniem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to bym Ci polecał zacząć od zajrzenia na https://atlaswork.pl/blog.php, gdzie możesz poczytać sporo na temat zatrudniania pracowników z Ukrainy. Według mnie, najlepiej przy takiej rekrutacji skorzystać z porządnej agencji pracy, która zapewni Ci solidnych pracowników z Ukrainy, a także zaoszczędzi Ci wiele formalności, związanej z zatrudnianiem Ukraińców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak nie wiesz co i jak to po prostu zadzwoń do skarbówki i powinni ci powiedzieć. Jak nasi pracują za granicą to też muszą odprowadzać podatek. Potem jest jakiś zwrot itp. Najlepiej pytać w urzędzie albo w krusie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×