Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Lukasz

Witam mam parę pytań

Recommended Posts

Może na taki temat było już setki jak nie tysiące pytających ale nie znalazłem tego czego szukałem a przeważnie posty były parę lat starsze 

otóż mam prawie 5ha pola ornego i gdzieś lekko ponad 1ha łąki leży to już ugorem z 5-7 lat i wpadłem na pomysł żeby znowu ruszyło gospodarstwo bardziej hobbistycznie bo pracuje od pon do piat od 6-14 czy bd szło coś zarobić z tam małego areau dużo ludzi pisze żeby sadzić warzywa tylko czy ja bd mógł je normalnie sprzedać czy muszę zakładać działalność ja nie opłacam krusu bo wszystko jest jeszcze na babcie ona odprowadza wszystkie podatki sprzęt posiadam podstawowy c330/pługi/kosiarke rotacyjną/brony/przewracarkę/ i przyczepe jedno osiowa i 2 dwu osiowe i takie ostatnie pytanie jak tyle lat ziemia leżała nie uprawiana to urośnie mi coś na niej a i nie mam pojęcia jaka klasa jest  tej ziemi na pewno piaskowa to ona nie jest trochę chaotycznie to napisane ale każdy chyba będzie wiedział o co chodzi. Dziękuje za odpowiedzi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozglądnij się za kontraktami. Chociaż to może być za mały areał. Nie nastawiaj się na warzywa bo jak pracujesz to czasu nie będziesz miał. Co najwyżej czosnek. Ten nie choruje bardzo a z takiego kawałka ładny grosz nawet jak hurtem sprzedasz zarobisz. Obornik tylko pod niego daj jak jakiś znajdziesz wiosną i sadź. Potem trzeba go jeszcze oczyścić z chwastów ale to poszukaj jak i kiedy jakie zabiegi trzeba przeprowadzać. Dobrze jest go ściółkować starą pociętą słomą czy innymi resztkami organicznymi. Czosnek oczyści pola z chorób. Poza tym to pszenica może być czy rzepak. Co tam uważasz. Co do zakładania działalności to już nie wiem dokładnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam informacji o skuteczności takich rozwiązań - clean-access.com/oferta-cleanaccess/ 

W sensie - centralnych systemów mycia. Przy jakiej skali działalności to jest opłacalne?

Co dokładnie sugerujecie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×