Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
VoYtek8

Ocieplenie przechowalni

Recommended Posts

Panowie mam stodołę i w dalekiej przyszłości chciałbym ją przerobić na przechowalnię (zmienię dach, jedne wierzeje zamuruje, a zamiast drugich wsatwię drzwi roletowe, kupię agregat). Mam do was tylko pytaanie czym najlepiej ocieplić dach i ściany od wewnątrz i zewnątrz tak żeby było w miarę tanio i solidnie? Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtańszy do ocieplenia ścian powinien być styropian. Są specjalne wełny termoizolacyjne, ale ich koszt jest naprawdę duży (w porównaniu do styropianu), więc nie wiem czy będzie Ci się opłacało. Mój sąsiad rok temu budował mały kurnik na kilkadziesiąt sztuk kur i ocieplał dach wełną szklaną. Tylko musisz mieć dobrze zrobioną podbitkę żeby Ci nie przeciekało, bo wełna nasiąknie i nic z tego nie będzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozeznałem się trochę w tym temacie kiedyś i niektórzy mi polecali od środka ocieplenie styropianem natryskowym, a od zewnątrz to zwykłym. Wełny szklanej na dach jako ocieplenie raczej dawał nie będę, ale to plany na daleką przyszłość więc jeszcze może się dużo zmienić. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do wełny szklanej to ją raczej należy uzywać przy dachach spadzistych. Jeśli masz płaski dach to trzymaj się z dala od wełny szklanej.

 

Dużo też zależy przy ocieplaniu od tego jak wysoki jest budynek. Im wyższy tym niestety gorzej, bo ciepło zawsze będzie uciekalo do góry, a stodoły to raczej wysokie budynki. Jeśli to ma być przechowalnia to możesz ją przerobić tak, żeby pobudować różne poziomy, wtedy to ciepło nie będzie tak szło ku górze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dach jest dwuspadzisty jak na każdej stodole, ale o tym jak to będę wykańczać to jeszcze nie myślę bo to zbyt odległa przyszłośc i nie mam pojęcia jaki wtedy będę miał budżet. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się natrysk pianki poliuretanowej na powierzchnie opisane przez Ciebie. 

Ocieplamy pianką poliuretanową chłodnie, przechowalnie, budynki inwentarskie: izomedia.pl

 

W ostatnich latach badania  wykazały, że cenne zbiory przechowywane w nieizolowanych budynkach rolniczych takich jak chłodnie, przechowalnie warzyw i owoców mogą ulec zniszczeniu. Zaledwie 50 mm izolacja z pianki natryskowej może chronić przechowywane produkty i ustabilizować ich temperaturę przez cały rok.
 

Wiemy również, ze bydynki rolnicze/całe agrobudownictwo nie jest łatwe do izolacji. 
Pianka poliuretanowa może być natryskiwana na powierzchnie stalowe, drewniane, lub betonowe. Dzięki pianie natryskowej możemy doskonale ocieplić, zatrzymać kondensację powietrza oraz uszczelnić ściany i sufit. W ten sposób uzyskamy konstrukcję monolityczną podnoszącą w znacznym stopniu wytrzymałość. Badania pokazują, że ocieplenie z pianki pur zwiększa stabilność konstrukcyjną.
Przy izolacji pianką o grubości warstwy 80mm piany zwiększa nam się wydajność budynku do 95%. Podobne materiały/ piany poliuretanowe są wykoszystywane w produkcji zamrażarek. Jeśli pianką ocieplającą można łatwo utrzymać temperaturę minus dwadzieścia pięć stopni to pomyśl jakie oszczędności otrzymasz ocieplając swoją przechowalnie warzyw i owoców/chłodnie.
7_izolacja_termiczna_pianka.jpg
Adaptacyjność poliuretanowej pianki natryskowej jest rozwiązaniem wielu rolniczych i przemysłowych obiektów związanych z agrobudownictwem. Pianka poliuretanowa oferuje rozwiązania, w których inne rodzaje izolacji, takie jak izolacja z wełny mineralnej, styropian są niepraktyczne. 
Nasze izolacyjne piany natryskowe aplikowane przez nas powstały z myslą o obiektach rolniczych. Natryskiwane pianki pur mają zapewnić nie tylko najdłuższą żywotność, ale również dzięki ich zastosowaniu obniżamy rachunki za media (koszty ogrzania lub schłodzenia budynku).

Jeśli posiadasz budynek do ocieplenia znajdziesz nas na; izomedia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×