Jump to content
Forum rolnicze

biks

Użytkownik
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by biks


 1. Cenowo prezentuje się to naprawdę zróżnicowanie. Koszty, które generuje budowa hal, to przede wszystkim zakup gruntu pod inwestycje, projekt hali, wybór materiałów do realizacji planu oraz cena za robociznę. Dużo zależy również od tego jaka firma realizuje wykonanie hali, aczkolwiek tutaj nie warto jest na tym tak do końca oszczędzać i dobrze jest zdecydować się na kogoś kto ma duże doświadczenie w tej tematyce.

  Jeśli zastanawiacie się nad ciekawą elewacją dla hali polecam kontakt z firmą https://staco.eu/pl-pl/produkty-i-uslugi/siatki-ciagnione


 2. Portale internetowe do rekrutacji: Wiele firm korzysta z popularnych platform rekrutacyjnych, takich jak LinkedIn, Indeed, Glassdoor, Monster czy StepStone, aby zamieszczać ogłoszenia o pracę i przeszukiwać profile kandydatów.

  Strona internetowa firmy: Firmy często publikują dostępne stanowiska na swoich własnych stronach internetowych. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w konkretnej firmie, warto odwiedzić ich witrynę i sprawdzić sekcję "Kariera" lub "Oferty pracy".

  Agencje rekrutacyjne: Firmy mogą zlecać agencjom rekrutacyjnym znalezienie odpowiednich kandydatów na konkretne stanowiska. Można skontaktować się też z agencją pośrednictwa pracy jak tutaj https://spartajobs.pl/pl/ Powinni znaleźć dla Was odpowiednich pracowników. 


 3. Chce rozwodu, z mężem mamy długi. Powiedział, że nie da mi rozwodu,ani rozdzielności majątkowej . Mamy małe gospodarstwo. Jesteśmy we wspólności majątkowej. Mąż nie chcę pracować w gospodarstwie ani wspólnie spłacić długu. Jak dostać rozdzielczość majątkową, nawet podzielić dług na pół, abym mogła spłacić swoją część.


 4. Korzystanie z help desk może znacznie ułatwić zarządzanie wsparciem technicznym w firmie oraz poprawić satysfakcję i efektywność użytkowników. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie help desk, które odpowiada specyficznym potrzebom i rozmiarowi Twojej firmy.

  https://www.treco.pl/gdzie-mozna-otrzymac-profesjonalne-wsparcie-informatyczne-dla-firmy/

  Help desk zapewnia szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów technicznych. Można zgłaszać różnego rodzaju problemy, takie jak awarie oprogramowania, problemy z siecią, błędy sprzętowe itp., a zespół help desk podejmie działania w celu ich naprawienia.


 5. W niektórych regionach światłowód może być bardziej ograniczony i trudniejszy do uzyskania niż internet radiowy. Infrastruktura światłowodowa wymaga fizycznego połączenia kablowego do domu lub biura, co może być niepraktyczne lub kosztowne w pewnych miejscach. Internet radiowy, z drugiej strony, jest dostępny tam, gdzie istnieje dostęp do odpowiedniej infrastruktury radiowej.

  Zorientuj się czy tam gdzie mieszkasz internetu nie dostarcza Fiberway https://www.fiberway.pl/telewizja-dostepne-pakiety Mają wiele dostępnych pakietów. 


 6. Witam,

  Wniosek papierowy - obwieszenia widoczne w KRZ publicznie, a na moim zarejestrowanym koncie brak. Normalna sytuacja?

  Alimenty bieżące muszą być zgłoszone syndykowi przez wierzycieli systemowo?

  Rozumiem, że jeżeli kwota podlegająca zajęciu nie zaspokoji całej kwoty alimentów bieżących trafia do długów wymagalnych z masy?

  W takiej sytuacji alimenty mogę dopłacać z kwoty wolnej, aby nie powiększać długu i rzetelnie rozliczać się z rodziną?

  Dla mnie naturalne, ale wole zapytać czy ktoś... nie uzna działania na szkodę innych wierzycieli.


 7. Ja bym to załatwił inaczej. Elektrozaczep daj rewersyjny  ( https://www.apetytnadom.pl/2023/03/czym-sa-i-jak-dziaaja-elektrozaczepy.html )czyli ten typ, że jak podajesz napięcie to on trzyma. I teraz tak - w domu przełącznik jak do światła - załącz wyłącz. Jak podasz napięcie to się nie otworzy (tylko kluczem) jak zdejmiesz to tak jakby go nie było. Możesz też dać zegar jakiś najprostszy w rozdzielnicy (powiedzmy firmy f&f jakiś tani programowana godzina załączenia i wyłączenia w poszczególne dni tygodnia) żeby to załatwiał o określonej godzinie a ty oprócz tego masz przycisk żeby otworzyć furkę z domu (Ew. Przełącznik 1-0-2 i obszywasz tak żeby 1 to było załączone na stałe bez względu na stan zegara 2 to z zegara sterowanie a 0 to po prostu otwarte bez względu na stan zegara).


 8. Do pasteryzowania spożywczych produktów mlecznych stosuje się szereg różnych technologii. Aktualnie jest możliwość optymalizacji urządzeń homogenizacji mleka,  pozwalających homogenizować mleko i zabijać zawarte w nim drobnoustroje, a jednocześnie zachować jego wartość odżywczą.  Tak wieć cały proces jest uproszczony.

  Od siebie polecam jeszcze ten artykuł:

  https://danlab.pl/słownik/homogenizacja/

  Znajdziesz tutaj dokładny opis procesu homogenizacji. 


 9. Mam pytanie czy jest ktoś tu , kto zaczął swoją upadłość od upadłości firmy- jednoosobowej działalności . Borykam się z tym już od października, został wyznaczony Zarządca sądowy , który stwierdził, że oczywiście wniosek powinien zostać oddalony przez sąd z uwagi na brak majątku . A teraz sprawa utknęła w martwym punkcie bo sądy nie pracują . A prawnik, który prowadzi mi tę sprawę twierdzi , że nie mogę zamknąć ani zawiesić działalności dopóki nie będzie orzeczenia sądu . Dopiero następnym krokiem ma być wniosek o upadłość konsumencką. Przez ten czas muszę płacić Zus , na który od stycznia już nie mam, więc zalegam. Działalności nie prowadzę i tkwię w zawieszeniu. Wszystko miało zakończyć się w max 6 -miesięcy. A do tego momentu prawnik mi powiedział , iż nie mogę złożyć wniosku o upadłość konsumencką, chodź większość zobowiązań były udzielone na osobę fizyczną.


 10. Muszę tutaj napisać, ze niestety, model w którym pojemnik lub wężyk do mleka sam się będzie czyścił niestety nie istnieje; trzeba to robić ręcznie, aby mleko nie kwaśniało w tych elementach; mieliśmy super ekspres w firmie, ale rzadko byli chętni do czyszczenia wężyka od mleka więc ze spieniania rzadko się korzystało... Ogólnie w kawiarniach nie bawią się w takie systemy bo nie jest to wygodne.

   Od siebie polecam kontakt z firmą:

  https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/

  Mają wiele metod finansowania takich sprzętów, powinni dobrać odpowiedine urządzenie, które będzie wygodne. 


 11. Może hala namiotowa? Świetnie sprawdzają się w rolnictwie, warto jest zorientować się w zakresie postawienia w tej firmie:  https://inamiot.pl/  Na wzniesienie hali nie potrzeba wiele czasu - maksymalnie 30 dni i to w przypadku bardzo dużych obiektów.  To kilkakrotnie szybciej niż w przypadku murowanego budynku. Jak równeiż stalowego. Poza tym cena bedzie tutaj na pewno o wiele niższa.  

  Wytrzymałość jest dobra - oczywiśćie przy regularnym prowadzeniu konserwacji, szczególnie w przypadku elementów konstrukcyjnych. 

×