Jump to content
Forum rolnicze

biks

Użytkownik
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by biks

 1. Te standardowe do 1500W które teraz posiadamy - mają zbyt małą siłę ssącą. Przez to czas sprzątania znacznie się wydłuża. Możecie polecić coś w tym zakresie?
 2. biks

  Filmy reklamowe

  Witajcie. Zastanawiam się nad zamówieniem kilku filmów reklamowych dla firmy Czym kierować się przy wyborze firmy,która stworzy takie filmy?
 3. Jak uzyskać surowe drewno z mebli lakierowanych. Czy heblowanie wystarczy? Szlifowanie odpada, chcę to robić na balkonie w warunkach domowych.
 4. Na etapie robienia elektryki, jakie kable warto jest wyprowadzić pod przyszły alarm?
 5. biks

  Help desk w firmie

  Korzystanie z help desk może znacznie ułatwić zarządzanie wsparciem technicznym w firmie oraz poprawić satysfakcję i efektywność użytkowników. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie help desk, które odpowiada specyficznym potrzebom i rozmiarowi Twojej firmy. https://www.treco.pl/gdzie-mozna-otrzymac-profesjonalne-wsparcie-informatyczne-dla-firmy/ Help desk zapewnia szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów technicznych. Można zgłaszać różnego rodzaju problemy, takie jak awarie oprogramowania, problemy z siecią, błędy sprzętowe itp., a zespół help desk podejmie działania w celu ich naprawienia.
 6. Witajcie. Jaka konkretnie walizkę do przechowywania narzędzi polecicie? I jakie klucze się sprawdzą w domowym warsztacie?
 7. W niektórych regionach światłowód może być bardziej ograniczony i trudniejszy do uzyskania niż internet radiowy. Infrastruktura światłowodowa wymaga fizycznego połączenia kablowego do domu lub biura, co może być niepraktyczne lub kosztowne w pewnych miejscach. Internet radiowy, z drugiej strony, jest dostępny tam, gdzie istnieje dostęp do odpowiedniej infrastruktury radiowej. Zorientuj się czy tam gdzie mieszkasz internetu nie dostarcza Fiberway https://www.fiberway.pl/telewizja-dostepne-pakiety Mają wiele dostępnych pakietów.
 8. Witam, Wniosek papierowy - obwieszenia widoczne w KRZ publicznie, a na moim zarejestrowanym koncie brak. Normalna sytuacja? Alimenty bieżące muszą być zgłoszone syndykowi przez wierzycieli systemowo? Rozumiem, że jeżeli kwota podlegająca zajęciu nie zaspokoji całej kwoty alimentów bieżących trafia do długów wymagalnych z masy? W takiej sytuacji alimenty mogę dopłacać z kwoty wolnej, aby nie powiększać długu i rzetelnie rozliczać się z rodziną? Dla mnie naturalne, ale wole zapytać czy ktoś... nie uzna działania na szkodę innych wierzycieli.
 9. biks

  Zamek do furtki

  Ja bym to załatwił inaczej. Elektrozaczep daj rewersyjny ( https://www.apetytnadom.pl/2023/03/czym-sa-i-jak-dziaaja-elektrozaczepy.html )czyli ten typ, że jak podajesz napięcie to on trzyma. I teraz tak - w domu przełącznik jak do światła - załącz wyłącz. Jak podasz napięcie to się nie otworzy (tylko kluczem) jak zdejmiesz to tak jakby go nie było. Możesz też dać zegar jakiś najprostszy w rozdzielnicy (powiedzmy firmy f&f jakiś tani programowana godzina załączenia i wyłączenia w poszczególne dni tygodnia) żeby to załatwiał o określonej godzinie a ty oprócz tego masz przycisk żeby otworzyć furkę z domu (Ew. Przełącznik 1-0-2 i obszywasz tak żeby 1 to było załączone na stałe bez względu na stan zegara 2 to z zegara sterowanie a 0 to po prostu otwarte bez względu na stan zegara).
 10. Cześć. Mam w domu sterowanie ogrzewaniem w oparciu o termostaty pokojowe podpięte do apki Tuya. Czy ktoś wie lub może nawet już do robił i dołożył do tego pokojowe czujniki ruchu? Pomyślałem, że chciałbym zautomatyzować by termostat oprócz swojego harmonogramu, przełączał się w niższą nastawę gdy nie widzi ruchu przez jakiś czas. Z góry dzięki za pomoc.
 11. Od czego zacząć? Posiadam pole 4 klasy z dostępem do drogi i chciałbym się tam wybudować. Pole uprawiam, chciałbym odrolnić 5ar bo słyszałem że to jest bezpłatne i wybudować dom. Od czego zacząć? Miejscowość to wieś w okolicach Zgorzelca.
 12. Jesteśmy na etapie przygotowywania listy gości na ślub. Obie rodziny są liczne, a wszystkich nie zaprosimy. Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem? Jak to u was wyglądało?
 13. Cześć! Razem z mężem kupiliśmy projekt domu parterowego 90 metrów kw. 3 sypialnie, salon z kuchnią, łazienka, wc i kotłownia, dach czterospadkowy baaardzo zależy nam, żeby wprowadzić się do Świąt Bożego Narodzenia tego roku (większość chyba wie jak to jest mieszkać u teściów ), czy myślicie, że jest to możliwe? Ekipa wchodzi za 3 tygodnie.. Chciałabym się też poradzić, bo nie mamy z mężem pojęcia o budowie domu. Na ten moment mamy umowy podpisane z: murarzem, dekarzem, elektrykiem, hudraulikiem, facetem od tynków i ociepleń, jesteśmy też wstępnie umówieni ze stolarzem na meble oraz ekipą która położy płytki w łazience, pomaluje itp. Co powinniśmy jeszcze zrobić, z kim się umówić, co kupić, by nie było opóźnień? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady, bo tak jak pisałam wcześniej jestem zielona w te klocki
 14. Mam obecnie dośc wysoki kredyt hipoteczny i zastanawiam się czy go spłącić czy dalej inwestować?
 15. Przymierzam się do zakupu wyjściowego zegarka na rękę. A więc takiego który będzie dobrze wyglądał zarówno do garnituru, koszuli, koszulki polo jak i codziennego - ale eleganckiego stroju. Miałbym na ten cel około 800 zł. Zupełnie nie znam się na zegarkach. Tzn znam kilka marek jak Tissot, Seiko czy Swatch. Myślałem szczególnie o tej pierwszej i takich modelach jak te dwa poniżej: 1. http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0334101605301_CLASSIC_DREAM_GENT_t0334101605301-2626.html 2. http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0334102605301_CLASSIC_DREAM_GENT_T0334102605301-2901.html Fajne?
 16. Witajcie. Ile wynosi obecnie koszt opłaty recyclingowej?
 17. biks

  Proces homogenizacji

  Do pasteryzowania spożywczych produktów mlecznych stosuje się szereg różnych technologii. Aktualnie jest możliwość optymalizacji urządzeń homogenizacji mleka, pozwalających homogenizować mleko i zabijać zawarte w nim drobnoustroje, a jednocześnie zachować jego wartość odżywczą. Tak wieć cały proces jest uproszczony. Od siebie polecam jeszcze ten artykuł: https://danlab.pl/słownik/homogenizacja/ Znajdziesz tutaj dokładny opis procesu homogenizacji.
 18. biks

  Przepisy na grilla

  Szykuje nam sie niedługo grill plus ognisko na wolnym powietrzu. Macie jakieś dobre oryginalne przepisy ?
 19. Mam pytanie czy jest ktoś tu , kto zaczął swoją upadłość od upadłości firmy- jednoosobowej działalności . Borykam się z tym już od października, został wyznaczony Zarządca sądowy , który stwierdził, że oczywiście wniosek powinien zostać oddalony przez sąd z uwagi na brak majątku . A teraz sprawa utknęła w martwym punkcie bo sądy nie pracują . A prawnik, który prowadzi mi tę sprawę twierdzi , że nie mogę zamknąć ani zawiesić działalności dopóki nie będzie orzeczenia sądu . Dopiero następnym krokiem ma być wniosek o upadłość konsumencką. Przez ten czas muszę płacić Zus , na który od stycznia już nie mam, więc zalegam. Działalności nie prowadzę i tkwię w zawieszeniu. Wszystko miało zakończyć się w max 6 -miesięcy. A do tego momentu prawnik mi powiedział , iż nie mogę złożyć wniosku o upadłość konsumencką, chodź większość zobowiązań były udzielone na osobę fizyczną.
 20. biks

  Inwestycja w złoto?

  Zastanawiamy się aby część naszego kapitału przeznaczyć na zakup złota. Pytanie tylko w jakiej formie najlepiej kupić, aby nie stracić - a nawet zyskać w perspektywie czasu? Jakieś sugestie? Podpowiedzi? Doświadczenia?
 21. Planuję budowę budynku gospodarczego na działce, która jest oddalona od mojego domu tak więc nie ma opcji podciągnięcia prądu z domu. Lepszy będzie agregat czy moze jednak prąd budowlany?
 22. Jak w temacie. Jak wybrać odpowiednie buty tenisowe? Chcę sobie kupić na dniach porządne i nie wiem w sumie na co patrzeć?
 23. Jak w temacie. Jakieś porady? Dodasm, ze działkę już mamy. Własnie kupiliśmy.
 24. biks

  Drukarnia w Łodzi

  Szukam dobrej drukarni w Łodzi, w której mogę zamówić zaproszenia na pewne wydarzenie. Polecicie dobrą firmę?
 25. Na czym polegają badania niszczące? I jak wyglada przeprowadzenie takich badań?
×