Jump to content
Forum rolnicze

crickmaverick

Użytkownik
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

crickmaverick last won the day on July 16 2015

crickmaverick had the most liked content!

About crickmaverick

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 03/24/1987

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kujawsko-pomorskie CLI
 • Interests
  Gospadarka
 1. crickmaverick

  teraz

 2. crickmaverick

  teraz

 3. crickmaverick

  teraz

 4. crickmaverick

  A tak teraz

 5. crickmaverick

  przed

 6. crickmaverick

  przed

 7. crickmaverick

  Przed

 8. Witam nie będę zakładał nowego tematu wiec napisze w tym. Mam renault 103.54 i mam parę pytań odnośnie maszyn do niej ale zacznijmy od tego że ...... chce do niej założyć przedni tuz już nawet dogadałem się z firma, na przednim tuzie będzie miał balast około 800 kilo ( taka bańke co to na allegro są) ma przystawkę z przodu do tura która tez wazy z 250-300 kilo. a maszyny do niej chce kupić takie: 1. pług obrotowy 4 skibowy akpil km80 zabezpeczenia zrywalne ( u mnie nie ma glin, ziemia jest w dobrej kulturze bez kamieni, jak nie weżmiesz młotka to ciezko znalezc kamien zeby piknąć heheh) 2. agregat uprawowo-siewny agromasz plus siewnik agro-masz sr-300 ( 3 metrowy) siewnik sie zastanawima nad redlicami talerzowymi z dogniataczami ( tymi kółkami za redlicami) 3 brone talerzową agro-masz bt30 z wałem tandem co o tym sądzicie kochani jak renia bedzie dobrze dociązona z przodu da rade w tych maszynkach? dodam ze aktualnie mam 25 ha i niebawem dokupuje więcej, dodam jescze ze widziałem renie 103.54 z 4 skibowym obracalnym kvernelandem i radziła sobie spoko.
 9. crickmaverick

  Kukurydza

 10. crickmaverick

  REMONT

  Niechcący usunołem zdj jak z początku wyglądała więc dadam te co mam Właśnie zrobiłem nową prowadnice rolek
 11. crickmaverick

  REMONT

  Z nudów przerabiam przyczepe d44 lub d35 nie wiem dokładnie, na wywrotkę. Przyczepa była sztywna ale chce dorobic jej wywrot, w podstawie ma ceownik goracowalcowany 100 x 50 mm ścianka 6mm, skrzynie muszę wyspawac i zastanawiam sie czy na rame wywrotu użyć tego samego ceownika 100 x 50 scianka 6 mm czy np może byc profil zamknięty 100 x 50 ścianka 4mm. proszę o doradzenie jaki profil wybrac. Dodam ze wywrotka ma słuzyc głownie do kiprowania zboża i sporadycznie raz na rok do przewozu ziemi torfu itd. Napomnę także ze wywrot będzie na 2 siłowniki tylko na boki, burty będą dolno uchylne wiec tył i przód skrzyni będzie sztywny. będę wdzieczny za podpowiedz i prosze nie pisz w komentarzu (nie warto tego robic, nie lepiej kupić gotowa?, szkoda kasy, po co sie męczyć) proszę o porady tylko zgodnie z zadanym pytaniem dzieki.
 12. Agregaty podorywkowe (ścierniskowe) Agregaty podorywkowe (ścierniskowe) 2.1m, 2.6m oraz 3.0m (zabezpieczenie non-stop): ? dwa rzędy zębów ? jeden rząd talerzy ? wał strunowy fi 500 ? zabezpieczenie sprężynowe (non-stop)
 13. Panowie ja zawsze ustawiam siewnik i do każdego to pasuje, wg wzoru na wysiew : q= Q* 3,14 * D * s * n / 9500 gdzie : q - ilosc wynikajaca z obliczen. Q- przyjęta norma wysiewu np 200kg /ha. D - srednica koła napdzajacego skrzynie siewnika podana w metrach np poznaniak ma 0,62 m. 3,14 - stała 9500 - jest to liczba pomniejszona o poslizg kół n- liczba obrotów kołem przy probie kreconej ( od 20 do 40 najlepiej ja wykonuję 35 ) s- szerokosc robocza siewnika np 3 metry musi byc podana w metrach jak to wyglada w praktyce : 1. ustalamy sobie ze mamy zasiać np 200 kilo pszenżyta na ha, ustalamy ze bedziemy krecic kołem 35 razy, podstawiamy do wzoru dane siewnika i nasze, jeżeli z wyliczeń wychodzi ze po przekreczeniu 35 razy kołem ma wyjsc np 3,5 kilo ziarna i faktycznie tyle wyjdzie to jest okey, jezelu wyjdzie inaczej to tak długo kombinujemy aż wyjdzie wynik który uzyskaliśmy. nie ma bata żeby po wyliczeniu tego siewnik inaczej wysiał ja tak robie od paru lat i wychodzi idealnie, wczesniej bazowałem na tabelach i wychodziło tak ze albo brakło materiału albo zostało go zbyt wiele
×