Jump to content
Forum rolnicze

Tomek

Użytkownik
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Tomek

 1. Wiem, Że pewnie większość rolników nie ma czasu wolnego, no ale kiedyś tam się znajdzie. Jak jestem u rodziny na gospodarstwie to w czasie wolnym jeździmy quadami, ewentualnie ciągnikami A Wy jak spędzacie czas wolny ?
 2. Mam pytanie, nie wiem czy oby na pewno dobrzez trafiłem z działem. Chciałbym się zapytać ile ziemi opłaca się mieć. Wiem, że im więcej tym lepiej. Ale ile ha trzeba posiadać, aby ma koniec był godny zysk ? Czy opłaca się każy kawałek ziemi jakoś gospodarować, co robić jeżeli mam mniej niż 0,5 ha zmieni ?
 3. Tomek

  Propozycje

  Stworzyłem temat, aby w nim podawać propozycję dotyczący rozowu forum. Osobiście proponuję dodanie galerii do forum, maszyny cieszą bardzo oko
 4. Ostatnio miałem okazję rozmawiać z przedstawicielami firmy , nazwy właśnie nie pamiętam, a ulotki mam gdzieś rzucone. Organizacja zbiera pieniądze na postawienie 10 elektrowni wiatrowych. Zysk w granicach 80 tys z zainwestowanych 100 tys. kwoty które można zainwestować, to od 100 zł w górę. Zysk bodajże wypłacany w przeciągu 20 lat, wiec inwestycja dość długa. Co myślicie o takiej formie inwestycji ?
 5. Tomek

  produkcja miodu

  Jeżeli masz odpowiednią wiedzę, wiesz jak o nie dbać, masz kawałek ziemi, w sumie nie taki mały, bo troszkę to zajmuje. Z jednego ula może być 40 do 60 l miodu ? nie jestem pewien, jeżeli za litr ostatnio płaciłem 30 zł to mniej więcej masz obraz zarobku. Na prawdę o nie trzeba dbać i do nich zaglądać, z tych co znam to wszyscy to robią hobbystycznie a zarobek to dodatkowy profit za swoją pasję, jeżeli chciałbyś się zająć typowo dla biznesu, musiałbyś mieć odpowiednie miejsce oraz dużo więcej uli jak i sprzęt.
 6. Tomek

  Dzierżawa a dopłaty

  Tak o dopisywaniu już też słyszałem, a niemoże to uzgodnić? Zazwyczaj przy dzierżawie takie rzeczy są ustalane. Płaci tyle i tyle, ale dodatkowo Ty zgarniasz dopłatę.
 7. Borynman jak autko ? Jakieś pierwsze spostrzerzenia, uwagi ? Też mi się podoba Dmaxa, ale uważam że nie potrzebuję takiej maszyny, więc zakup na dzień dzisiejszy odpada, ale podobają mi się i chetnie dowiem się czegoś więcej na jego temat.
 8. Tomek

  Kiszonka i sianokiszonka

  Jak robi po swojemu ? Z tego co widzę to różnią się sposoby przykrywania, nic więcej, a VoYtek8 widzę w skrócie bardzo dobrze opisał cały proces
 9. Tomek

  prosiaki

  Jeżeli jedzą bez problemu to podawaj dalej, napewno pasza powinna być jak najwyższej jakości, z tego co widzę to Pigwit Starter zakupiony przez Ciebie nadaje się i może być. Do tego kiedyś słyszałem, aby podawać czystą wodę, lekko podgrzaną .
 10. Tomek

  Nowy kombajn zbożowy

  Wygląda niesamowicie, jaka jest cena za takiej klasy sprzęt ?
 11. Póki co miałem długą przerwę, odpoczywałem sporo. Od dzisiaj ruszam z poszukiwaniami, obowiązkami , planiami itd. Tak więc jeszcze troszkę cierpliwości.
 12. Oby pasował i posłużył jak najlepiej potrafi...
 13. Coraz bardziej zaczynają Mi się podobać. Tym bardziej, że można tyle zoszczędzić, a pojazd na wysokim standardzie...
 14. Tomek

  fajne maszyny

  O kurdę, musiała być niezła przejażka. Faktycznie musieli nieźle go dobijać...
 15. Od 100 tys mieć 23 tys zaoszczędzone to jak dla mnie majątek. A jeszcze jakbyś znalazł jakiegoś w promocji to już w ogóle by się opłacało.
 16. Pewnie, mam nadzieję że jak już nabędziesz autko pokażesz tutaj jak wygląda...
 17. Tomek

  Konstrukcja stalowa garażowa

  Możliwe, a jeżeli chodzi o wynajem, to chyba masz rację, jak już to do czegoś takiego zbudować z płyt.
 18. Tomek

  Galeria zdjęć

  O nieźle, zaraz coś dodam Kategorie fajnie są poukładane, oceniać także będzie można ?
 19. http://testysamochodowe.pl/okielznac-zime-czyli-test-isuzu-d-max/ tutaj mowa o 10l lub 8l w trasie. Widzę bardzo łądnie się prezentują i czytam dużo komentarzy na plus. Cena to w zależnosci ile chcesz przeznaczyć na to.
 20. Boją się, lub nie znają praw. Niewiedza to główny punkt dlaczego ludzie tak szybko rezygnują. Są przekonania, że nic z tego nie będzie.
 21. Tomek

  Konstrukcja stalowa garażowa

  Dołączam się do pytania, po tej cenie jaki stan otrzymam ? Miałem okazję postawienie podobnych 4 , ale zastanawiałem się czy to byłoby opłacalne, później wynajmując. Cena widzę niska, ale co dalej...
 22. Tomek

  Filmy rolnicze

  Ciekawa strona Fajene filmiki, na pewno będę zagladał.
 23. Taka kolosalna różnica ? Muszę poszperać co w okolicy mam, dam znać, jak coś interesującego znajde.
 24. A ten ISUZU widzę w róznych wersjach jest ? Chyba, że źle patrze. To też tam masz ładną pakę przecież ?
 25. Niestety tak to u nas w kraju jest, ale nie ma co się poddawać tylko trzeba się starać...
×