Jump to content
Forum rolnicze

bogus.bogu$

Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

About bogus.bogu$

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bogus.bogu$

  Pomoc w wykryciu rui

  O feromony mi chodziło Weterynarz jednak bardziej doradzi i pomoże dobrać odpowiednie. Poinstruuje conieco.
 2. bogus.bogu$

  Kukurydza czy sorgo ?

  Dobra odmiana kukurydzy. Do tego coś co wspomoże wzrost i przyrost części zielonych i będzie cacy. Ja kukurydzę pryskam florahumusem - nie zawiódł mnie jeszcze!
 3. bogus.bogu$

  Sadzenie truskawek

  Poplon ma sens, tylko trzeba się uwinąć z jego zniszczeniem do jesieni (ja ścinam koniec września/początek listopada). Dobrze jest dodać resztkom roślin coś, co pomoże im się rozkładać. Sam od kilku lat pryskam te resztki florahumusem. Jeszcze tego samego dnia szybko gruberuję, żeby dobrze się wszystko wchłonęło. Potem nie ma problemu, żeby na wiosnę posiać i da się spokojnie wjechać albo zaorać czy cokolwiek w polu zrobić.
 4. bogus.bogu$

  Badania pod nową aplikację dla rolników

  Na forach raczej nie znajdziesz - lepiej podzwoń do ODRów i poproś żeby zostawili do ciebie kontakt rolnikom.
 5. bogus.bogu$

  Kola Rubin

  Najpierw sprawdź ile cię części wyniosą (np. łożyska, paski) i jak łatwo powymieniać.
 6. bogus.bogu$

  Prezent dla babci

  Zależy co babcia lubi - moja św pamięci uwielbiała dostawać nasiona - byle było trudniejsze w uprawie od poprzedniego i bardziej fikuśne. Może jak lubi grzebać w ogrodzie to właśnie jakieś rośliny, albo coś na polepszenie warunków w tym ogrodzie (na przykład florahumus - moja teściowa sobie chwali, ostatnio dostała od nas w prezencie na imieniny taką "flachę" - alkoholu nie pije to fajna odmiana).
 7. bogus.bogu$

  hodowla ślimaków

  Ciekawe czy te ślimaki muszą być rodowodowe. Mi ostatnio na olx wyskoczył reproduktor-ślimak haha
 8. bogus.bogu$

  Czy opłaca sie hodowla bydła ?

  Jeden powie że opłacalne, drugi, że nie. Ja tam myślę, że przy tych co są cenach za mleko to się w ogóle nie opłaca. Świątek, piątek czy niedziela musisz wstawać - chory, zdrowy, połamany musisz isć doić, bo dla krów nie ma że nie możesz.
 9. bogus.bogu$

  W czym przechowywać cebule?

  W drewnianych skrzynkach albo w workach.
 10. bogus.bogu$

  Nawożenie w rolnictwie ekologicznym.

  Też chciałem wypróbować, ale drogi biznes by wyszedł. 50 zł/ ha, gdzie na florahumusie wyszło mi niecałe 36 zł/ha za jeden oprysk i robi robote
 11. bogus.bogu$

  Nawożenie pastwiska dla koni

  Wypróbuj florahumus. Ja u siebie pryskam słomę po żniwach. Żona ogródek podlewa. Możesz też wsiać trochę trawy albo jakiejś preferowanej mieszanki i zrobi robotę (szczególnie jeśli masz dużo obornika na nawożenie - jego też można spryskać, potem wywieźć na pastwisko).
 12. bogus.bogu$

  Opryskiwanie plonów po zbiorach

  Jak masz na myśli pryskanie pola, to wystarczy zadbać. Zostawić słomę na polu, a nie wszystko zabierać i sprzedawać. Jak ziemia nie ma z czego się żywić to nic dziewnego, że plon mały i roślina podatna na choroby. Ja u siebie pryskam florahumusem - jak przeoram resztki pożniwne, a potem jeszcze pryskam rzepak i kukurydzę. I nie ma żadnego problemu, że roślina słaba. Wystarczy dbać.
 13. bogus.bogu$

  O pszczoły trzeba dbać

  Ja u siebie robię pasy przelotowe dla pszczół. Przez rzepak tną na środek pola aż. Druga sprawa, że nie pryskam byle czym, coby im nie zaszkodzić.
 14. bogus.bogu$

  Pomoc w wykryciu rui

  Zapytaj weterynarza - może on ma jakieś magiczne mikstury.
 15. bogus.bogu$

  Agroturystyka

  Jak masz dużo kasy na start to ule. W sezonie miód, po sezonie jakieś świeczki i mydełka. U mnie żona takie skleja. Wosk w słoik, knot i jest "domowej roboty, eko świeczka".
×