Jump to content
Forum rolnicze

Eder

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 1. Eder

  Nasiona warzyw - gdzie kupujecie?

  Od kilku lat prowadzimy z żoną gospodarstwo ekologiczne i promujemy wegetariańskie żywienie. Zresztą nasze córy też nie jedzą mięsa. Jeśli chodzi o materiał siewny, to my akurat nasiona soi i kukurydzy kupujemy w firmie Saatbau https://www.saatbau.pl/asp/zboza-jare,51,,1 . Nasiona są wolne od zanieczyszczeń GMO. Zamawiając od nich, można mieć pewność obfitych plonów.
 2. Ja bardzo dużo naprawiam różnych maszyn rolniczych i często się zdarza, że nie mam jak dostać gumowych części. Na szczęście trafiłem na firmę, która takie dorabia na zamówienie. Nazywa się KWARCIAK i jest z Kłomnic na Śląsku. Ceny daje bardzo dobre, a jakość tworzywa, z jakich produkowane są wyroby to klasa sama w sobie. Warto sprawdzić dokładnie jej ofertę, dlatego podaję link do strony: https://www.kwarciak.com.pl/oferta/czesci-do-maszyn-rolniczych Pozdrawiam.
 3. Eder

  Ceny zbóż

  Materiał siewny musi być przyzwoitej jakości. My trochę potestowaliśmy, zanim trafiliśmy na to, co wartościowe. Od 3 sezonów zamawiamy nasiona rolnicze w firmie ARGONAS z Koła http://www.agronas.pl/produkty-20-Nasiona-rolnicze Kupujemy rzepak, buraka pastewnego, a także łubin. W ofercie mają o wiele więcej propozycji i zamawiając tutaj można być pewnym wysokiej jakości.
 4. Jeśli potrzebujecie solidnych rozdrabniaczy, to również mogę coś podpowiedzieć. My zamawialiśmy w firmie Barbatus z Poznania https://www.barbatus.pl/produkty/multicracker/ i są naprawdę efektywne, a także energetycznie nie zużywają tyle, co ich odpowiednicy. Naprawdę warto spróbować.
 5. Jest na polskim rynku firma, co produkuje części gumowe do maszyn rolniczych. Wyrabiają je, z różnych odmian tworzyła i są mega wytrzymałe oraz w bardzo dobrej cenie. Mój kolega posiada dosyć duże gospodarstwo rolne i zawsze coś kupuje w firmie KWARCIAK. Zawsze sobie zachwala tego producenta, więc na bank on jest godzien polecenia. Jak coś, to się mieści w Kłomnicach na Śląsku. A to jest adres do jego strony internetowej: https://www.kwarciak.com.pl/oferta/czesci-do-maszyn-rolniczych Pozdrawiam.
 6. Eder

  hodowla kur

  Ja hoduję kury, ale tylko i wyłącznie ekologicznie. Dzięki temu mięso i jaja są o wiele smaczniejsze i zdrowsze. Wszystkie preparaty, jakie podaje swojemu drobiu, są 100 procent ekologiczne i mają dodatki witamin. Zero chemii. Na przykład podaję im AVI POWER SPECTRUM - FITOBIOTYK DLA DROBIU, który jest dobry na odporność, poprawę trawienia, zwalcza bakterie oraz stany zapalne. To jest po prostu wysokiej jakości suplement. Zawsze jego i inne podobne produkty kupuję w firmie IMMUNOVITAL przez sklep internetowy https://www.immunovital.pl/sklep/drob Ceny oferuje bardzo dobre, a paczki są solidnie zapakowane, więc nie ma opcji, aby coś się zniszczyło w podróży. Pozdrawiam.
 7. Eder

  Nowe maszyny rolnicze

  Hej. Ja zawsze nowe maszyny rolnicze kupuję wprost od rodzimego producenta. Po pierwsze są wysokiej jakości oraz w dobrej cenie, a po drugie Polskich przedsiębiorców należy wspierać. Biorę je od firmy P.P.H.U. A-LIMA-BIS https://alimabis.com.pl/oferta-maszyny-rolnicze/, której siedziba mieści się w Środzie Wielkopolskiej przy ul. 27 Grudnia 5. Zakupiłem już u nich wóz paszowy, rozrzutnik obornika i przyczepy skorupowe, a na wiosnę planuję dokupienie ścielarki. Wszystko działa niezawodnie. W razie czego producent oferuje serwis i części zamienne, ale dbając o te maszyny, myślę, że zdecydowanie się one nie przydadzą, bo to kawał solidnego sprzętu. Oferta tej firmy jest jak najbardziej warta uwagi.
 8. Eder

  hodowla bydła mięsnego

  Ja karmie swoje bydło paszami marki De Heus głównie, bo są świetnej jakości i bez GMO. Zawsze ją zakupuję w sklepie Agro-Ins, który mieście się w Brzostowie 25 nieopodal Miasteczka Krajeńskiego. Dodatkowo zaopatruję się tam w suplementy. Dzięki takiej diecie moje zwierzęta szybko rosną i są zdrowe. Sklep ma bardzo szeroką ofertę produktów oraz świetne ceny. To jest link strony: https://www.agroins.com.pl/oferta/pasze-i-dodatki?start=6 Także, możecie w nim kupić siatki, folie i nawozy oraz karmy dla innych zwierząt. Ja polecam tę firmę.
 9. Eder

  Hodowla bydła

  No właśnie, a myśleliście może o zakupie wozu paszowego? Ja się długo zastanawiałem i w końcu zdecydowałem się na inwestycję w maszynę. Zamówiłem u producenta i dystrybutora maszyn rolniczych firmy A-LIMA-BIS ze Środy Wielkopolskiej https://alimabis.com.pl/wozy-paszowe/overlap/1/#s-title Śmiało ich polecam, bo proponują naprawdę bezawaryjne maszyny.
 10. Eder

  Czy opłaca sie hodowla bydła ?

  Ja hoduję bydło mleczne. Podczas letnich upałów schładzalnik do mleka w moim gospodarstwie przestały działać. Musiałem natychmiast kupić nowe, żeby uniknąć ogromnych strat. Bardzo wysokiej jakości schładzalnik kupiłem w firmie Alima BIS https://alimabis.com.pl/schladzalniki-do-mleka/ . Mleko jest schładzane do odpowiedniej temperatury i mogę sprzedać je w wysokiej klasie.
 11. Eder

  Dobra jakość ziarna.

  Materiał siewny powinien być wysokiej jakości, żeby plony były jak najbardziej obfite, ale ciężko jest dzisiaj trafić na sprawdzonych dostawców. My zamawialiśmy w kilku miejscach i za każdym razem okazywało się, że jednak to nie jest to. Dopiero, gdy znajomy polecił mi firmę Saatbau w Środzie Śląskiej https://www.saatbau.pl/asp/start,20,,1 przekonałem się, co znaczy jakość. Firma zapewnia doradztwo w wyborze nasion i dystrybuuje wyłącznie kwalifikowany materiał siewny. Dzięki temu ryzyko nieudanych plonów jest zminimalizowane całkowicie.
 12. O co do zbiorników to bliski mi temat. Ja zarówno zbiornik na nawozy, jak i na paliwo zamawiałem w firmie MiM https://www.zbiorniki.szczecin.pl/# . Dobrej jakości produkt, wytrzymały i solidnie wykonany. Dużym atutem jest konkurencyjna cena. Sprzedawca zdecydowanie godny polecenia.
 13. Jestem producentem bydła rzeźnego. Posiadam bardzo duży areał użytków zielonych. Nie miałem odpowiedniego rozlewacza gnojowicy. Idealny rozlewacz tarczowo-szczelinowy VARIO-DISC kupiłem w firmie Kagro https://www.kagro.pl/oferta/technologia-asenizacji/technika-rozprowadzania-gnojowicy . Jest on łatwu w eksploatacji i można do wmontować do każdego wozu asenizacyjnego.
 14. W temacie części rolniczych warto znaleźć różne firmy, korzystając na przykład z tej wyszukiwarki https://www.multiogrody.pl/firmy/polska/rolnicze narzędzia%2C sprzęt. Nie wszystkie sklepy oferują każdą część, a posługując się namiarami z tej strony można podzwonić i popytać o dostępność w różnych miejscach. Już kilka razy korzystałem z tej strony i mam ją dodaną w praktycznych zakładkach.
 15. Eder

  Przechowywanie jabłek

  My jabłka trzymamy w skrzynkach drewnianych, które zamawiamy w firmie http://www.drewnopak.pl/. Mają dobrą ofertę i proponują bardzo atrakcyjne ceny. Oprócz tego skrzynki są mocne i wytrzymałe. Zamówienia realizują od ręki i są niezwykle uprzejmi w kontakcie.
×