Jump to content
Forum rolnicze

farah557

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 1. farah557

  wakacje

  Ja w przyszłym roku planuję urlop w Busku Zdroju. Na stronie http://www.amazonkaborkow.pl/ czytałam wiele ciekawych rzeczy o tamtejszych atrakcjach i hotelach, które są naprawdę na super poziomie.
 2. farah557

  Opryskiwanie plonów po zbiorach

  Warto zwalczać patogeny i stawiać na skuteczne środki. Warto tez pomyśleć nad dobrym opryskiwaczem - takim, który będzie sprawny przez lata. Mój sąsiad niedawno zakupił opryskiwacz ze sklepu: https://sklepdlaogrodu.pl/pl/c/Opryskiwacze-i-akcesoria/2281655 i nie przestaje go zachwalać. Zastanawiam się czy tez sobie takiego nie kupić.
 3. farah557

  Nawożenie w rolnictwie ekologicznym.

  Czy biohumus, taki jak ten powiedzmy https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/biohumus-max-humvit-eko-5l-target-id-94 będzie dobrym nawozem samym w sobie czy stosować jako uzupełnienie nawożenia? Chciałem ograniczyć się do jednego preparatu ale to chyba niemożliwe.
 4. farah557

  Biznes i oszczędności

  Mój znajomy zajął się branżą hotelową. Trochę go lockdown przygiął ale już się podnosi. Konkretnie to dystrybuuje sejfy hotelowe po luksusowych hotelach. Tam jest taka klientela, że bez sejfu w pokoju nawet nie pytają dalej, a warto zainwestować w to, bo potem potrafią wydać duże pieniądze podczas pobytu. W zasadzie te sejfy nie różnią się od tych normalnych, tutaj do wglądu https://sejfexpert.pl/pl/c/Sejfy-hotelowe/73 więc z powodzeniem każdy może się tym zająć. Ogarnąć jakiś serwis i biznes się kręci. Kto ma smykałkę ten wszystko sprzeda, wiadomo
 5. farah557

  Ogród

  Wracając tutaj do tematu, to jakie macie doświadczenie z kalą / kalią? Znalazłem taki poradnik https://terracottem.pl/jak-sadzic-bulwy-kalii/ i zastanawiam się na ile jest to wiarygodne. W sumie słyszałem o takim sposobie i teraz wydaje się to logiczne dlaczego moje rośliny tak słabo rosły. Muszę poeksperymentować z tym i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 6. farah557

  Jak spędzacie czas wolny ?

  Ja ostatnio to tylko w ogrodzie. Mam dość dużo tam do zrobienia. A ostatnio zamarzyła mi się mini plantacja borówki amerykańskiej ... No to czytam artykuły na wielu stronach i stosuję się do wskazówek. Tutaj np. http://terracottem.pl/jak-sadzic-borowke-amerykanska/ wyczytałem żeby dodać hydrożel, który utrzyma wodę w glebie i ochroni przed suszą. Tak też chyba zrobię, z uwagi na te panujące niedostatki opadów ostatnio. Co myślicie?
 7. Przyszło mi do głowy coś ciekawego - jakby wrzucić do torby czy kurtki taki lokalizator? https://notione.com/ Mały breloczek i cały czas pokazuje lokalizację. Po tym już można się domyślić chyba? Na pewno tańsze niż wynajęcie detektywa :)
 8. farah557

  Prezent dla babci

  Moja Babcia jest pasjonatką roślin. Kocha wszystko co zielone i czasem zakwitnie. Ale niestety czasami zdarzy się, że rośliny zachorują albo zaatakuje je jakiś szkodnik. Dlatego na prezent kupiłem jej cały zestaw ekologicznych preparatów do ochrony roślin od marki Target, którą ona sobie chwali https://www.target.com.pl/produkty/ochrona-roslin/ Bardzo się ucieszyła, bo były tam rzeczy, które od dawna chciała kupić a nie mogła dostać w żadnym sklepie Może to jest pomysł na fajny prezent, hm? :)
 9. farah557

  Ogród

  Ja również jestem posiadaczem ogrodu, od niedawna. Wkładam w niego dużo serca, pracy i ostatnio też sporo kasy. Dopiero teraz, kiedy mam ogród, przekonałem się to wymaga to ode mnie więcej niż myślałem. Na szczęście trafiam na fajne promocje. Np. w https://sklepdlaogrodu.pl/ co tydzień jest coś innego w promocji i zazwyczaj w bardzo fajnej, okazyjnej cenie. W ten sposób zaopatruję się na kolejne miesiące ogrodowych szaleństw. No i na allegro, także dużo tego :)
×