Jump to content
Forum rolnicze

czarnota

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About czarnota

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zależy jak długo planujesz jeździć autem. Jeżeli nie planujesz go zmieniać, bo się dobrze sprawuje, to może rzeczywiście lepszą opcją byłoby zainwestowanie w nowy osprzęt, którego wydajność jest znacznie dłuższa. Często jest jednak tak, że na szrotach można znaleźć auta powypadkowe, których nie opłaca się naprawiać, a przecież niektóre elementy jak krzyżak wału wydają się być dobrym rozwiązaniem. Na https://www.przeguby.pl/kategoria/36/krzyzaki-walow/ proponuję jeszcze sprawdzić.
 2. Czy ktoś przerabiał może tematykę opon wielosezonowych. Zastanawiam się na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze? Jak wygląda kwestia związana z przyczepnością w warunkach zimowych? Czy rzeczywiście różni się to aż tak bardzo od tradycyjnych opon zimowych? Pytam w kontekście samochodu osobowego wykorzysytwanego w gospodarstwie, a chodzi o Dacia Duster.
 3. Jaka jest procedura związana z zezłomowaniem samochodu osobowego? Jakie dokumenty będą potrzebne? Podobno jest jakieś kryterium, że samochód nie powinien być zbyt lekki? W sensie różnica pomiędzy wagą samochodu a wagą podaną w dowodzie rejestracyjnym, nie powinna być zbyt duża?
 4. czarnota

  Systemy do zarządzania energią

  Aż tak dużo energii zużywasz, że potrzebujesz tego rodzaju rozwiązań? Proponuje zapytać jeszcze na forum elektroda, tam masz wielu fachowców z tego zakresu - nie powinno być więc problemów. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/oprogramowanie/systemy-scada-controlmaestro
 5. czarnota

  Wybór oprogramowania do fakturowania

  Generalnie na rynku jest bardzo duży wybór, zarówno płatnych jak i darmowych programów. Programów działających online jak i stacjonarnie. Jeżeli ma to być tylko i wyłącznie program do fakturowania, bez żadnych stanów magazynowych i innych CRM-ów, to proponuję sprawdzić np tutaj: https://www.edison.pl/e-faktura Przeanalizuj jego specyfikację, cennik, poproś o możliwość darmowego przetestowania... jeżeli będzie spełniał oczekiwania, to nie ma się za bardzo nad czym zastanawiać.
 6. czarnota

  rozwój gospodarstwa

  Zwykle jest tak, że aby rozwijać gospodarstwo rolne, potrzebny jest kapitał. I kapitał może pochodzić z różnych źródeł. Jednym z nich może być kredty. Tak, kredyt to dosyć szybki i sprawdzony sposób na dokapitalizowanie inwestycji. Tylko z kredytami i pożyczkami jest tak, że udzielane są na różnych odmiennuych od siebie warunkach. I w tym tkwi szkopuł, aby wybrać te możliwie najlepsze. Nie bez znaczenia jest również zdolność kredytowa. Tutaj ciekawy tekst: http://gorzowianin.com/wiadomosc/11034-sprawdzanie-zdolnosci-kredytowej-%E2%80%93-jakie-dane-gromadzi-o-nas-bik.html o tym jak wygląda to od kuchni.
 7. Wypadki chodzą po ludziach i trzeba temu przeciwdziałać - ale nie zawsze będzie taka możliwość. W związku z tym pojawia się pytanie o ubezpieczenie... Jak to u was wygląda.. Czy macie wykupione jakieś ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń lub zdarzeń które np wyrządzicie komuś np podczas prac polnych podczas dojazdów itd?
 8. czarnota

  Stoisko handlowe

  Można to zrobić na kilka sposobów. Zależy co tam będzie sprzedawane. Można zrobić to w zupełnie takim typowo wiejskim stylu, czyli wykorzystać drewno do budowy stoiska. Takie deski jakie można zakupić chociażby w stolarni. Druga opcja to zaprojektowanie i zbudowanie w firmie, która wykona to np z tworzyw sztucznych... Proponuję sprawdzić np tutaj: https://brandcreation.pl/oferta/stoiska-targowe/
 9. czarnota

  Czym jest skuteczna reklama?

  Skuteczna reklama to dosyć szerokie pojęcie. Skuteczna reklama to reklama kontekstowa, a więc wyświetlająca się tylko na tych komputerach czy urządzeniach co do których nie ma wątpliwości, że użytkownicy szukają danego produktu lub usługi. I nie tylko pozycjonowanie i Google, ale coraz częściej portale społecznościowe, nie tylko Facebook, ale także Instagram... Proponuję jeszcze tutaj doczytać: https://shineonagency.pl/9-powodow-dla-ktorych-insta-stories-sa-dobrym-wyborem-marketingowym-dla-twojej-firmy/ Witryna na której tematyka ta została w sposób kompleksowy opisana.
 10. czarnota

  Historia pojazdu z Niemiec

  Akurat tematyka ta jest dosyć restrykcyjnie weryfikowana za naszą zachodnią granicą. Oznacza to w dużym skrócie, że na każdej kontroli stanu technicznego pojazdu wpisywany jest m. in. przebieg. Każdy może to zweryfikować przed zakupem. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić pod linkiem: http://historia-pojazdu.pl/historia-pojazdu-po-numerze-rejestracyjnym Historię pojazdu można sprawdzić po nr rejestracyjnym.
 11. Oświetlenie do obory i generalnie do obejść gospodarczych. Obecnie korzystam z tradycyjnego i muszę powiedzieć, że coś trzeba z tym zrobić, bo koszta są naprawdę duże. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? Np oświetlenie LED-owe?
 12. czarnota

  Oszczędności w biznesie

  Zgadza się. W gospodarce rynkowej, wygrywa ten, kto zaoferuje lepszej jakości produkt, za niższą cenę. Dlatego tak istotną kwestią jest aby dbać o to, aby materiały i usługi które kupujemy, a które wykorzystywane są do produkcji rolniczej również były możliwie tanie. Przykładem jest konto bankowe - po co zakładać pałatne konto, skoro można założyć darmowy rachunek. Przykładowe koszta można sprawdzić np tutaj: http://konto-w-banku.pl/
 13. Jak w temacie, chodzi o uchwyt który można byłoby wygodnie zamontować w ciągniku ale też innych maszynach typu kombajn itd. Tak, aby móc wygodnie korzystać z komórki, obierać na zestawie słuchawkowym itd. Krótko mówiąc, chodzi o coś wytrzymałego. Możecie polecić coś w tym zakresie?
 14. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś bezpiecznego kasku motocyklowego. Wprawdzie motocykl nie jest jakiś zrywny, bo jego pojemność to około 125 ccm, ale zastanawiam się poważnie nad tym jak chronić głowę przed upadkami, uszkodzeniami, potłuczeniami i innymi tego typu sytuacjami które mogą przecież spotkać. W sensie, jaki kask najlepiej wybrać?
×