Jump to content
Forum rolnicze

goldi

Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 1. Czy bank spółdzielczy to dobre miejsce pod założenie konta bankowego? Jak wygląda sytuacja z wypłatami pieniędzy z bankomatów? Czy obsługują także te popularne sieci bankomatów jak Cash4u, Euronety i inne? No i najważniejsze... Ile to kosztuje?
 2. Rachunki bankowe można porównywać jedynie pod względem kosztów, ponieważ pod względem funkcjonalności, standardu obsługi - w większości placówek wygląda to bardzo podobnie. A więc skupmy się na kosztach... Przeglądając porównywarki takie jak http://bankowe-konta.info/porownanie-kont/ Widać doskonale, że na pierwszym miejscu jest Nest Bank który ma darmowe usługi na konta osobiste, nastepny w kolejce jest BGŻ BNP Paribas - który również jest za darmo. Następnie ING Bank Śląski. Zaskakuje, że mBank - kiedyś liderował, a obecnie okupuje pozycję w środku stawki.
 3. Zastanawiam się nad zakupem tablicy ściennej do budynku do zapisywania ważnych informacji takich jak wielkość zbiorów, ilość zakupionego/zużytego paliwa i innych tego typu kwestii. Pytanie który rodzaj tablicy lepiej się sprawdzi: magnetyczna czy kredowa?
 4. Czy są jeszcze darmowe konta bankowe. A więc takie, które nie pobierają żadnych opłat za prowadzenie?
 5. goldi

  Rachunek bankowy - jaki?

  Sporo namieszał podatek bankowy. Jego twórcy byli trochę naiwni myśląc, że banki nie przerzucą tego na swoich klientów. Wielu klientów przyzwyczaiło się do korzystania z danego rachunku. I nawet perspektywa wzrostu kosztów ich nie odstraszy. Taka jest niestety prawda. A gdyby ktoś był zainteresowany, to są jeszcze darmowe rachunki bankowe. Tutaj wrzucam kilka przykładów: http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/
 6. Mam tutaj na myśli środki ochrony roślin stosowane przy uprawach np sałaty, pomidorów czy ziemniaków. Szczególnie te ostatnie są podatne na stonki i inne tego typu stworzenia które efektywnie są w stanie zniszczyć uprawy.
 7. Planuję przeznaczyć pomieszczenia pod warsztat i narzędzia. Zależy mi przede wszystkim na możliwości przechowywania kluczy, narzędzi i urządzeń w jednym miejscu, aby nie trzeba było chodzić i szukać. Gdzie szukać mebli warsztatowych z tego typu przeznaczeniem?
 8. Jaki nowy samochód polecacie do około 65 tys zł brutto? Zależy mi na niezawodności, silnik najlepiej benzyna, najlepiej jakiś zrywny, aby miał minimum 100 km. I w zasadzie tyle. Jakieś sugestie?
 9. goldi

  Szybka linia kredytowa

  Czasami zachodzi potrzeba zakupu jakiegoś sprzętu lub półproduktów. W jaki sposób najlepiej to ogarnąć? Ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co gdzie i za ile?
 10. Pytanie czy to ma być spalinowy czy manualny. Do 5 litrów inwestowałbym raczej w manualne, z wbudowaną pompką. Sprawują się okey, poza tym nie są na tyle ciężkie, aby sprawiały ewentualne trudności podczas użytkowania. Sprawdź sobie jeszcze tutaj, np model Marolex, który aktualnie kosztuje niewiele ponad 100 zł.
 11. Chodzi o osobę lub firmę która dysponuje sprzętem, kosiarkami, przycinakami do krzewów itd. Do różnych tego typu prac związanych z ogrodnictwem. Możecie polecić kogoś z tego zakresu?
 12. Jaki jest wasz stosunek do stosowania roślin modyfikowanych genetycznie. Jest się czego bać?
 13. goldi

  Niskie libido

  Czy to możliwe, że po 40stce tak mocno spada libido? W sensie że może i człowiek by mógł ale się nie chce. Jak to u was wygląda?
 14. Wkrętarka, szlifierka kątowa czy bruzdownica. W jakie marki warto wchodzić, a jakich lepiej unikać. Chodzi o wytrzymałość i niezawodność. Pytam, bo pod wieloma niby znanymi markami ukrywają się chińskie podróbki.
×