Jump to content
Forum rolnicze

jammes

Użytkownik
 • Content Count

  234
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by jammes


 1. Tez zamierzam kupić agrest biały, agrest czerwony

  porzeczkę czerwoną, porzeczkę czarną i porzeczkę białą.

  Czym kierowałeś się, wybierając te konkretne odmiany?

  Jeszcze się na krzakach owocowych nie znam, więc chętnie od gapiłbym od Ciebie. 

  Zamierzam złożyć zamówienie w tej szkółce roslin https://www.podkarpackiesady.pl/20-agresty  Mają liczne odmiany agrestu oraz innych krzewów owocowych. I mają dobre opinie. 


 2. Komory temperaturowe to jeden z najważniejszych rodzajów sprzętu używanego w testach produktów. Czym różnią się od innych komór klimatycznych?

  Wiele towarów przed trafieniem na rynek wymaga testów sprawdzających wpływ, jaki na ich właściwości mogą wywierać czynniki klimatyczne. Mowa tu między innymi o zasoleniu środowiska, wilgotności powietrza, utlenieniu oraz ekstremalnych temperaturach. Tego typu badania przeprowadza się w komorach klimatycznych, umożliwiających dokładne odtworzenie warunków, w których będą lub mogą być eksploatowane produkty.

  Nie wiem czy jest to dobre miejsce na takie pytanie, polecam raczej kontakt ze sklepem laboratoryjnym:

  https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/komory-klimatyczne

  Powinni doradzić jaka komora będzie najlepsza. 


 3. Najpierw przeanalizuj działkę co się da tam postawić, co macie w granicy. Jak sąsiad ma jakąś starą stodołę drewnianą albo będzie blisko las to będzie wykonanie przeciwpożarowe i wtedy koszty rosną.

  My powoli zamykamy SSO, kupiliśmy projekt indywidualny i jesteśmy zawiedzeni. Mam wrażenie, że to kopiuj wklej z różnych projektów albo robił to stażysta bez pojęcia. Dzisiaj szukałbym gotowca a jeśli indywidualny to mury z dachem bez instalacji bo to i tak fachowcy zrobią po swojemu.

  Dobry kierownik budowy to podstawa jeśli sami nie macie większego pojęcia. Pytajcie wielu wykonawców o wyceny bo rozpiętość cenowa bywa b. duża.

  Ze swojej strony polecam również kontakt z firmą:

  https://clipper.pl/przenosne-ogrodzenia/

  W dobrej cenie zamówicie tam konkretne przenośne ogrodzenia. 


 4. Bukiet 80 róż, moja babcia uwielbia kwiaty i mimo masy innych prezentów, to był chyba ten który ją najbardziej zaskoczył i ucieszył  z takich bardziej praktycznych to może elektryczny koc, ładny komplet pościeli, ciepłe ładne bambosze, szlafrok, piżama, zestaw miodów albo herbat, jakiś wypasiony album ze zdjęciami ;)

  Kaw i herbat polecam poszukać na stronie sklepu:

  https://studiokawy.pl/pl/c/Kawa-ziarnista/14

  Mają wiele dobrych gatunków kawy. 


 5. Możesz policzyć orientacyjnie ile spali gazu, na podstawie ilości spalonego węgla, uwzględniając sprawność kotła. Zakładając że to Górniak sprawność możesz przyjąć jako 30% 

  Gaz ma tę zaletęże sprawność przy obecnych kotłach przekroczyła +105% -lecz nie w tym wypadku, brak odpowiedniej infrastruktury-

  (kwestia związana z normami z przed lat które nie uwzględniały kondensowania i odbioru ciepła).

  Zastanów się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie pompa ciepła plus dodatkowo kominek z płaszczem wodnym.

  Można byłoby zastanowić się z czasem nad montażem fotowoltaiki. Szczególnie, że obecnie można liczyć na dobre dofinansowania do niej. 


 6. Od siebie polecam kontakt z nimi:

  https://wigal.pl/pl/co-robimy/

  Firma w ofercie ma na przykład

  systemy transportu technologicznego;

  stanowiska załadunku i rozładunku detali;

  wanny galwaniczne;

  instalacje chłodzenia kąpieli i agregaty chłodzące;

  prostowniki galwanizerskie;

  filtry galwanizerskie i separatory oleju;

  stacje demineralizacji wody: jonitowe i odwróconej osmozy;

  precyzyjne układy dozowania dodatków chemicznych;

  nośniki zawieszek i aparaty bębnowe;

  układy suszenia detali;

  Cena jest ozywiście ustalana indywidualnie, wszystko zależy od zlecenia. Tak wieć najlepiej będzie z nimi porozmawiac. 


 7. Tak na poważnie opłaty, które nazywasz udziwnieniami zabezpieczają po prostu interesy podmiotów prowadzących tego typu działalność. Nie wiesz jak towar będzie rotował i może się zdarzyć, że będziesz go przechowywał przez długi czas. Pakowanie paczek zależy od tego co pakujesz, jak, ile sku w przesyłce. Powinieneś poznać koszty procesów/usług, które oferujesz, żeby sensownie ustalić stawki.

  Polecam też kontakt z firmą:

  https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/wms/

  Powinni Ci dobrać odpowiednie oprogramowanie magazynowe. 


 8. Blat ma bardzo duże znaczenie, nie polecam na nim oszczedzać.  To właśnie na nim ustawiane są różnorodne preparaty, naczynia, urządzenia, żeby wykonać badania czy doświadczenia. W związku z tym, przede wszystkim materiały użyte do produkcji blatów muszą być odporne na ogień, nie mogą nasiąkać różnymi substancjami oraz muszą być odporne na działanie różnorodnych substancji chemicznych. 

  Polecam blaty z żywicy epoksydowej od firmy:

  https://renggli.pl/pl/oferta/blaty-laboratoryjne/zywica-epoksydowa/

  Maja bardzo dobre parametry. 


 9. Zacznij lepiej od reklam Google Ads. Zweryfikujesz czy ruch kwalifikowany jaki uzyskasz, zacznie przynosić dochód. Jak zaczniesz zarabiać, wtedy inwestuj w SEO, budżety już znasz. Poza tym czy dbasz o jakość tekstów na swojej stronie? Ma to ogromne znaczenie dla pozycjonowania.

  Polecam profesjonalny copywriting seo w firmie https://tekstokracja.pl/ Przygotują Ci odpowiednie teksty.


 10. Przewód alarmowy YTDY 8x0.5 w miejsce gdzie miałyby być klawiatury do obsługi alarmu, do czujników ruchu do rogu każdego pomieszczenia. (Najlepiej róg na tej ścianie gdzie jest okno, aby czujka nie patrzyła bezpośrednio na okno) sygnalizator na zewnątrz na elewacji. To taka najprostsza opcja, ale cieżko doradzić więcej nie znając Twoich potrzeb i projektu.
  https://trendu.pl/gadzety/rejestrator-dahua-dlaczego-warto-go-wybrac

  Ogólnie na stronie jest również podpowiedź jaki rejstrator wybrać.


 11. Jakiś czas temu kupiłem sobie Saucony Endorphin Speed 2 do treningów szybkościowych i jestem z nich strasznie zadowolony. Też mam szeroką stopę i lekka supinacja. Buty są dość niestabilne w pięcie przy wolnym tempie i są tragiczne do chodzenia, ale już od tempa 5:30 i szybszego są naprawdę stabilne, więc dużo ludzi biega nich nawet i wolniejsze treningi. Ja osobiście używam ich tylko do tempo/interwałów. Masz bardzo miękką i sprężystą piankę PWRRUN, płytkę nylonową i dość agresywny rocker. To wszystko w połączeniu "pcha" dość dobrze do przodu, naprawdę bardzo odczuwalny zwrot energii. Mam zamiar w nich biec półmaraton, ale raczej nic dłuższego bym nie polecał.

  Niedawno wyszły też Speed 3 i one są ponoć równie dobre i bardziej stabilne więc też warto się przyglądnąć.

  Mogę polecić tez odbry sklep do zakupu butów sportowych https://www.butomaniak.pl/pol_m_Damskie_Obuwie_Sportowe_Buty-do-fitnessu-1354.html Obecnie mają tam spore zniżki na wiele modeli obuwia. Zerknij sobie. 


 12. Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Wełna jest niepalna, można ją położyć samodzielnie. Za to łatwo o niedokładności, a ty samym o mostki termiczne. Trzeba ją układać dokładnie. Celuloza powinna być układana przez wyspecjalizowaną firmę. Materiał samogasnący, izolacja ciągła - bez mostków, nie lubiana przez kuny. Piana - musi być układana przez firmę. Izolacja ciągła, samogasnąca.

  Sam miałem podobny dylemat rok temu. Leży u mnie wełna skalna. Kupowana w Leroy Merlin. Tak jak pisałem ma dobre parametry, poza tym można sobie poradzić kładąc samodzielnie.

  Brałem pod uwagę pianę, jednak jest to nowa technologia i nie miałem żadnej sprawdzonej ekipy z polecenia, tak wieć postanowiłem nie ryzykować.

×