Jump to content
Forum rolnicze

tal

Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 1. tal

  Krzewy do ogrogu

  Przygotowuję się do zakupu krzewów owocowych, które niebawem chciałbym wsadzić do ogrodu Poszukuję w formach krzaczastych: Borówka amerykańska - Duke, Chandler, Bluecrop, Patriot, Pink Lemonade Jagoda kamczacka - Wojtek, Jolanta Agrest biały - Triumf Agrest czerwony - Spine Free Porzeczka czerwona - Rondom Porzeczka czarna - Titania Porzeczka biała - Juterbog Chciałbym tylko pewnych odmian sadzonek i minimum 3 letnich
 2. tal

  Tunel ogrodowy

  Powodzenia również moim zdaniem ogarnięcie wysokich temperatur latem to nie lada wyzwanie ja mam dużo mniejszy tunel.. ma po obu stronach otwory ale gdy na dworzu latem przekroczy 30 stopni to kaplica ... Pomidory nie dojrzewają tak jak powinny kombinuje jak w tym roku temu zapobiec bo przy otwartych wszystkich możliwych otworach temp. Ani drgnie... Przeglądałem sobie rónież tunele foliowe w Leroy Merlin: https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/szklarnie-tunele-kompostowniki/szklarnie-tunele-ogrodowe,a2213.html I zastanawiam się czy w moim przypadku rozwiązaniem nie będzie po prostu kupno drugiego nieco większego tunelu. Co sądzicie? Może ktoś doradzi co się sprawdzi najlepiej?
 3. Witajcie. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej komory temperaturowej do laboratorium? Jakie jest jej głowne zastosowanie?
 4. tal

  Restrukturyzacja firmy

  Restrukturyzacja nie jest przeciwskazaniem do zaciągania kolejnych zobowiązań - czasem może być nawet środkiem restrukturyzacyjnym (czyli działaniem zmierzającym do naprawienia sytuacji w firmie), ale z mojego doświadczenia wynika, że pożyczkodawcy raczej nie udzielają finansowania takim firmom. Gdyby znalazł się taki pożyczkodawca wówczas dodatkowo potrzebna jest zgoda nadzorcy postępowania. Nie ma przeciwskazań dla takiej zgody, ale nadzorca bada sytuację, czy jest to konieczne dla działalności firmy. https://wierzbicki.dris.pl/restrukturyzacje/ W razie czego polecam kontakt z tą kancelarią. Mają ogromne doświadczenie w restrukturyzacjach.
 5. Witajcie. Czy do sitemapy powinno się dodawać artykuły na blogu firmowym?
 6. tal

  Telewizja Wieliczka

  Dobrej klasy, ekranowane tak. Zawsze się znajdzie pajac, który podważa taką możliwość, a o temacie nie ma zielonego pojęcia. Osobiście w domu korzystam z wifi, gniazdka abonenckie eth oczywiście mam, Router i graty od sat wsadziłem do jednej skrzynki na poddaszu. Alarm też zrobiłem bezprzewodowy, bez żadnych kabli, jedyny do zasilania syreny. Dobrą ofertę telewizji w WIeliczce ma Fiberway https://www.fiberway.pl/ Polecam kontakt.
 7. Witam wszystkich. Moi rodzice rozważaja wymianę pieca na pięć gazowy. W tym momencie jest pięć węglowy 21 KW. Budynek o powierzchni ok 170m2 nie ocieplony. Stolarka PCV, rury miedź i grzejniki aluminiowe. W pobliżu domu idzie linia gazowa. I tu moje pytanie. Czy pomimo nie ocieplonego domu warto pchać się w gaz czy ekogorszek? Proszę o radę. Pozdrawiam.
 8. Sam obecnie mam: + Korzystam z podstawowego fakturowania, bo resztę spraw ogarnia mi księgowa. Mega prosta akcja z wystawianiem fv i dodawaniem płatności. + Można korzystać z pełnej księgowości jeśli ma się taką potrzebę + Fajne, lepsze godziny księgowań w porównaniu np z Santander. + Małe lub zerowe opłaty za prowadzenie konta + Intuicyjna apka i strona www + Pomocna i sprawna infolinia np w sprawie konta zaufanego + Możesz korzystać z darmowej pomocy opiekuna do konta firmowego + Bank wysyła przypomnienia odnośnie płatności składek co jest dobra przypominajką dla tych co mają problemy z trzymaniem się terminów. + Możliwość wybrania płatności blik pomiędzy kontem prywatnym a firmowym. + Szybkie przeskakiwanie między kontem firmowym a prywatnym w aplikacji. ING używam praktycznie cały czas na telefonie i nie mam większych zastrzeżeń. Powiem więcej, jestem mega zadowolona. https://www.tanie-konto.pl/ing-bank/konto-z-lwem-direct-konto-osobiste/ Zreszta polecam stronę. Możesz sobie poczytać opinie na jego temat.
 9. Witam. Szukam namiarów na firmę, która oferuje profesjonalne wypsoażenie galwanizerni?
 10. W budynkach takich ochrona przeciwpożarowa jest podstawą. Nieodpowiednie zabezpieczenie potrafi być groźne dla zwierząt, wyposażenia czy ludzi. Odpowiedna ochrona umożliwi zapobieganie pożarom jak również w razie potrzeby ewakuację: https://awex.eu/kategorie/systemy-przeciwpozarowe/puszki-instalacyjne-przeciwpozarowe Szczególnie duże znaczenie ma zabezpieczenie instalacji elektrycznej, bo zwykle tam właśnie ma swój początek pożar. Od siebie polecam kontatk z firmą, powinni doradzić w jaki sposob o to zadbać.
 11. Wszystko zależy od tego co jest badane oraz jakie badania wykonujesz. Tak więc nie ma co gdybać tutaj o cenę, ale po prostu zgłosić się do laboratorium, które wykonuje takie badania: https://navitest.com.pl/pl/badania-nieniszczace/ Daję namiary na Navitest. Jest to laboratorium z Gdańska, które wykonuje właśnie takie badania. Badania te są polane w poniższych gałęziach przemysłu: przemysł stoczniowy, przemysł offshore, przemysł chemiczny i petrochemiczny, przemysł spożywczy, konstrukcje stalowe, a także badania RT próbek spawalniczych.
 12. Mam dość duży magazyn i chciałbym zacząć oferować usługi na zasadzie fullfilmentu na uproszczonych zasadach. Cena magazynowania byłaby w cenie wysłania jednej paczki. Bez żadnych udziwnień typu czasu magazynowania i tak dalej. Wszystko jest w cenie wysłania paczki i mnożone przez ilość paczek. Ile bylibyście w stanie za coś takiego zapłacić, biorąc pod uwagę, że rozliczamy się tylko "za paczkę". Czy 7 złotych to dużo?
 13. tal

  Prezent na parapetówkę

  A ja bym dała kartę podarunkową dojakiegos sklepu z artykułami do domu. Zapakowaną w jakimś ładnym koszyku. Dobór dodatków dowolony .. może to być herbata, kawa, wino , czekoladki itd. Wedle uznania. Polecam stronę Studio kawy: https://studiokawy.pl/pl/c/Kawa-ziarnista/14 Możesz znaleźć tam swiezo palone kawy ziarniste. Jest to zdecydowanie lepszy aromat niż to co można znaleźć w dużych marketach.
 14. Hej . Mam duży ogród (2400m²) problem dotyczy mojego trybu pracy i trawy co dwa tygodnie zjeżdżam do domu i w ciągu tych dwóch tygodni tak mi rośnie trawa i inne żyjące w niej rośliny że najpierw muszę traktować ją kosą i dopiero potem kosiarką. Może ja ktoś podobnie i wie jak temu zaradzić?:)
 15. Jestem w trakcie generalnego remontu domu stuletniego.. Dom ocieplony,115m², kilka okien trzeba jeszcze wymienić na plastik, na dachu 10-letnia dachówka. Zastanawiam się nad ogrzewaniem, bo aktualnie w kotłowni stoi kopciuch.. Zastanawiałem się nad grzejnikami elektrycznymi + fotowoltaika.. Ma ktoś taki zestaw i może powiedzieć jak koszta w sezonie grzewczym?
×