Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
Krzochu

Ułatwianie startu młodym rolnikom

Recommended Posts

Witam. Zalogowałem się na forum gdyż mam pewien problem. Mianowicie rok temu otrzymałem fundusz z programu "Ułatwianie startu młodym rolnikom" na założenie sadu. Sad posadziłem, pieniądze wydałem. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że po około 3 miesiącach podjąłem się pracy w Spisie Powszechnym i jednocześnie przestałem opłacać KRUS i przeszedłem na ZUS. Nie doczytałem w umowie z Programu, że muszę być przez 12 miesięcy na KRUS-ie. Miesiąc temu przyszło do mnie pismo "o mozliwości dokonania zwrotu nienależnie pobranych płatności". Dzwoniłem do człowieka z ARiMR-u w tej sprawie w celu dowiedzenia się czy aby jest jakaś szansa na umorzenie postępowania w sprawie zwrotu środków. W niczym jednak mi to nie pomogło, pracownik mówi, że pieniądze i tak muszę zwrócić.

 

Teraz zwracam się z pytaniem do Was, forumowicze. Czy mieliście już podobne sytuacje, czy jest szansa na umorzenie sprawy? Jak mam postepować i gdzie się zgłosić? Czasu mam niewiele. Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×