Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
waskiganja

Kombajn zbożowy czy opłacalny biznes ?

Recommended Posts

Otuz tak nie jestem nawet rolnikiem tylko murażem mieszkam na wsi ale chciał bym kupic kombajn i kosić ludziom zboże czy taki bizes się opłaca jak to jest ile trzeba płacic za wynajecie kombajnu czy to sie nalicza na godzine czy od hektara jak to jest i czy wogóle kupi się kombajn jakiś lepszy za 25tys. złotych. Ile można zarobić na takim koszeniu dla rolników??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchaj powiem Ci tak , ja mam bizona zwykłego , ogólnie ostatni sezon bez awari . Uff zależy jaki Ty kombajny byś chciał , ale jak trafisz na "szrota" w ładnej obudowie to bedzie dokładał tak , że pół rzeczy z domu wysprzedasz ... widzę po sobie , raz siadła skrzynia 2 tysiace z mechanikiem , później wytrząsame 800zł z mechanikiem ... raz przy zjeżdzie z między urwane śruby śilnikowe , zdaj Sobię sprawę jaka to musiała być ogromna siła uderzenia ,  żeby urwać "śruby śilnikowe" , później przetoczenie podajnika (ślimaka) 300zł także sezon ledwo co na plus ( kombajn kosi 100 ha) . Co odnośie do zarobku powiem Ci tak z sieczkarnia 320zł godzina bez 300zł , odlicz od tego paliwo 150zł dzień , przy intensywnej pracy i spalaniu kombajnu . Zależy ile tam na wsi rolników i konkurencji jest , bo jad dużo pół a mało kombajnów to może na plus byś odrobił kombajn bez większych awari , ale jak mówiłem sezon bywa nam nie znany i wszystko się może zdarzyć . Co dalej kombajn byłby mile widziany pod wiatką , bo jak narzucisz folię to dwa sezony zimowe i dziury do łatania . Moim zdaniem osobiście musiałbym dużo za i przeciw obmyśleć , bo zdaj sobię sprawę , że sezon trwa dwa do czterech tygodni i kombajn stoi 11 miesięcy ... tak jak by zamrozić 25 tyś , co mógłbyś wsadzić do mieszakania czy lepsze auto :D , ale jak wspominałem jak mała konkurencja to czemu nie , ale bierz pod uwagę , że technologia idzie do przodu . Wybór jest Twój , ja tylko opisałem swoje zdanie , więc ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prowadziłem taka działalnosc skonczyło sie sciganiem klijentow za długi bo nie ktorzy chca zeby im skosic a co do zapłaty to juz problem tak wiec trzeba uważać u kogo sie takie usługi wykonuje .Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Miszcz156 dobrze opisał problem. Teraz jest taki trend, że kombajny kupują małe gospodarstwa, często dwuzawodowe. Duże gospodarstwa wynajmują, bo do nich kombajniści chętniej jadą i dają lepszą cenę. Duże gospodarstwa mają też w czasie żniw problem z siłą roboczą. Mały dwuzawodowiec bierze urlop i czeka aż na jego poletko kombajn przyjedzie. Może też kupić sobie mały kombajn i spokojnie skosić po godzinach. Jak zasieje kawałek łubinu i wszyscy postawią kombajny pod wiatę po żniwach zbożowych to też nikt nie chce przyjechać. Ja wybrałem to drugie wyjście i od ośmiu lat mam MF 206.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×