Jump to content
Forum rolnicze

Recommended Posts

interesuje mnie posadzenie kilkunastu lub więcej krzaków tytoniu. Stąd moje pytanie czy uprawa w naszym pięknym kraju jest legalna?, szukam i mam różne informację, a roślinek szkoda będą dwa żuty, jedne przed pikowanie drugie już czas na pole szkoda żeby się zmarnowało... 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem coś takiego : "W Polsce obowiązuje wciąż Dekret z dnia 24 czerwca 1953 roku o uprawie tytoniu i wytwarzaniu wyrobów tytoniowych kilkakrotnie nowelizowany. Ostatnio w 1998 roku.

Pozwala on wyłącznie na uprawę tytoniu osobom do tego uprawnionym i posiadającym oficjalną umowę kontraktową. Złamanie tego przepisu podlega się karze. Uprawiający nielegalnie tytoń lub pielęgnujący dziko rosnąca roślinę podlega grzywnie i do roku kryminału. Tej samej karze podlega także ten, kto wytwarza wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia." 

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że tak to się odbywa. Swoją drogą ciekawe jak by zareagowała policja, czy w ogóle ktoś zwróciłby na to uwagę, że masz gdzieś zasiane kilka grządek tytoniu. To pewnie mocno zależy od tego jak żyjesz z sąsiadami biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie, czy którykolwiek zorientowałby się co to rośnie, jeśli nikt by im nie powiedział :) W moich rejonach tytoń nie jest jakoś popularnie uprawiany i myślę, że nie specjalnie mógłby się rzucać w oczy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy na materiał hodowlany do siewu tytoniu potrzebne są jakieś zezwolenia? Czy takie nasiona to można kupić na przykład za pośrednictwem agnecji nasiennej z Leszna, czy to odbywa się jakimiś innymi, mniej oficjalnymi drogami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o palenie, to ja osobiście chyba jednak pozostanę przy papierosach robionych z tytoniu. Teraz taki znalazłam online na stronie https://tyton-sklep.pl/ . Wiem, że tytonie niczym nie różnią się od tych ze sklepów stacjonarnych, a można je kupić nawet taniej, a więc to najlepsza propozycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×