Jump to content
Forum rolnicze
Sign in to follow this  
waldek6530

pszenica ozima - grzyb

Recommended Posts

Mam taki problem- od niedawna zająłem sie małym gospodarstwem. Nie mam w tym doswiadczenia dlatego chcę uzyskac pomoc na tym forum. Dwa sezony wstecz na nowo nabytym polu (łąka) rozpoczałem uprawę. Ziemia klasy IV i III. Zniszczyłem ląke poprzez zastosowanie oprysku "randapem" nastepnie glebogryzarka i glaboka orka. Po tym posiałem facelię, ktora przeznaczyłem jako nawóz zielony. Po jej przyoraniu posiałem pszenice ozimą - miałerm dośc dobry zbiór. Na pszenice ta wykonałem tylko oprysk wiosna na chwasty. W nastepnym sezonie tj. w roku 2013 po zebrniu pszenicy wykonałem podorywke nastepnie orke głabioką i znów siew pszenicy. Wszystko było ok. do wiosny 2014 roku gdzie na pszenicy ppojawił się grzyb. WQykonałem oprysk na tę chorobą ale juz jej dokladnie nie zniszczyłem i plon bedzoe o ok. 50 % nizszy. Tu mam pytanie  w jaki sposób pozbyć sie tego grzyba w polu ? Czy jak jesienią posieje pszenżyto ozime to nie zaatakuje go znow ten grzyb. Jak zrobuic by urodziło mi sie to zboże i aby wyeliminować te chodoby grzybowe bo w 2015 roku planuje znow p[osiać tu pszenicę. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×